Onlar

Onlar her yerdeydiler. Her zaman ve zeminde, fırsatını buldukları her anda akla hayale gelmedik zalimlikleriyle insanlık tarihinin her yerindeydiler. Bazen Mekke’deydiler. Hangi kabilenin daha saygın olduğunu ispat edebilmek için birbirleriyle sonu...

Onlar her yerdeydiler. Her zaman ve zeminde, fırsatını buldukları her anda akla hayale gelmedik zalimlikleriyle insanlık tarihinin her yerindeydiler.

Bazen Mekke’deydiler. Hangi kabilenin daha saygın olduğunu ispat edebilmek için birbirleriyle sonu gelmez savaşlara giriştiler.

İş öyle bir hal aldı ki ayet indi haklarında: “Çokluk kuruntusu sizi öyle oyaladı ki kabirlere varıncaya dek…”

Bazen Endülüs’teydiler. Müslümanların ve Yahudilerin soyunu bire kadar kırabilmek için akla hayale gelmedik soykırımlara imza attılar. Akla hayale gelmedik katliamlar yaptılar.

Bazen İtalya’daydılar. Sermaye ellerine geçsin diye Yahudi mahallelerini basıp topluca ateşe attılar insanları.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sarı inekle başlamak 16 Ağustos 2022 | 1.209 Okunma Bazı yerlerin söyledikleri 14 Ağustos 2022 | 129 Okunma Şehzadeler, prensesler, patlayan özgüvenler 13 Ağustos 2022 | 403 Okunma İsrail, yok edilmesi gereken bir terör organizasyonudur 09 Ağustos 2022 | 307 Okunma Sonsuzluk ve bir ömür 07 Ağustos 2022 | 159 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar