Küresel kuşatmaya karşı küresel İntifada!

İki fotoğraftan bahsedeyim size. İkisi de “işte o an” diyebileceğimiz iki fotoğraf. İlk fotoğrafta 9 Kasım 2000 günü İsrailli teröristler tarafından şehit edilen 14 yaşındaki Faris Avde var. Elindeki...

İki fotoğraftan bahsedeyim size. İkisi de “işte o an” diyebileceğimiz iki fotoğraf. İlk fotoğrafta 9 Kasım 2000 günü İsrailli teröristler tarafından şehit edilen 14 yaşındaki Faris Avde var. Elindeki taşı, terörist İsrail’in tankına fırlatıyor. Yakın-uzak görsel hafızamızın en etkileyici fotoğraflarından biri.

Diğer fotoğraf iki gün önce çekildi. Hamas’ın bir aslanı, tünelden çıkıp koşa koşa terörist İsrail’in tankının üzerine çıplak elleriyle bir bomba koyuyor ve bum, İsrail tankı havaya, İsrailli köpekler cehenneme!

“Kalkın kalkın, kuzular aslan olana kadar” cümlesi çınlıyor kulağımda nicedir.

Bunun iki nedeni var. İlki, Hamas’ın aslanlarının kara savaşında İsrailli teröristleri ağlatan bir performans göstermeleri. Ben yazıyı yazarken İsrail terör örgütü, Hamas’ın, 338 askerlerinin leşini yere serdiğini kabul etmek zorunda kaldı. Adamımız Ebu Ubeyde’nin “her seferinde doğru çıkan” açıklamalarını dikkate alarak rahatlıkla söyleyebiliriz ki İsrail terör örgütünün korkaklar topluluğu ordusunun sözcüsü 338 diyorsa bu rakamı rahatlıkla 1.000 ve üzeri olarak değerlendirebiliriz.

Yani şu: Fosfor ve misket bombaları kullanmak da dâhil olmak üzere Gazze’de...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Açık bir yara yahut Ümit Özdağ’ın ateş ettiği yerler 05 Aralık 2023 | 1.025 Okunma Biz kazanacağız 03 Aralık 2023 | 341 Okunma Haksız mıyım? 02 Aralık 2023 | 622 Okunma Tanımlama zorbalığı yahut dünya yeni bir şafak ararken 28 Kasım 2023 | 338 Okunma “Bir sabah gelecek kardan aydınlık” 26 Kasım 2023 | 504 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar