Kaderin rüzgârı

Zaman içerisinde anladığım bir şey var: Türkiye, Müslümanların yaşadığı bir İslâm ülkesidir ve “Türkiye’de hâkim unsur Müslümanlardır” cümlesi ile kavgası olan...

Zaman içerisinde anladığım bir şey var: Türkiye, Müslümanların yaşadığı bir İslâm ülkesidir ve “Türkiye’de hâkim unsur Müslümanlardır” cümlesi ile kavgası olan herkesin var gücüyle savaş verdiği şey bu memleketin bu değişmeyecek gerçeğidir.

Geçen cumadan başlayalım. Cuma namazı saatinde, Beyazıt Meydanı’nda, Beyazıt Camii’nin hemen yanında LGBT yürüyüşü yapmak isterseniz o yürüyüşü en hafif tabirle “başınıza” geçirirler.

Orada, o meydanda, o caminin yanında LGBT yürüyüşüne izin vermeyen çocuklara “Şeriatçı çete”, LGBT yürüyüşü yapmak isteyenlere ise “özgürlükçü birey” denilmesi bir şeyi değiştirmez. Modern dünyanın makbul kalıplarına sığınıp her türlü azgınlığı yapmak isteyenlere karşı bu topraklar refleks vermiştir, vermektedir ve verecektir.

Öğretilmiş duyarlılıklarla, fonlanan odaklarla, “modern...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şehzadeler, prensesler, patlayan özgüvenler 13 Ağustos 2022 | 324 Okunma İsrail, yok edilmesi gereken bir terör organizasyonudur 09 Ağustos 2022 | 304 Okunma Sonsuzluk ve bir ömür 07 Ağustos 2022 | 152 Okunma Genelkurmay Başkanı’ndan tekke ve zaviyelere uzanan kimi yollar 06 Ağustos 2022 | 725 Okunma Âlim müstağniliğinden fenomen görünürlüğüne 02 Ağustos 2022 | 683 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar