İhanetler bitmez!..

İhanetlerin kaynağı, sebepleri ve saikleri birbirinden farklı olabilir. Ama maksat ve hedefleri aynıdır. İhanet, ihanettir. İhanetin icrasında rol alan aktör ve figüranlar, devrine göre farklı olabilir.

Lakin netice hep aynı kapıya çıkar!..
 
 
Üçüncü yıl dönümünde, 15 Temmuz ihanetini konuşuyoruz… Geçen üç sene zarfında, bu ihanete dair hemen her şey söylendi, yazıldı ve çizildi. Sırf bu ihaneti konu alan hayli kabarık sayıda kitaplar, ilmî makaleler de kaleme alındı. Peki, acaba bu hadise hakikaten bütün veçheleriyle izah edilebildi mi? Veya soruyu şöyle değiştirelim; 15 Temmuz ihaneti hakkında, halkımızın belki tamamı değil, ama hiç olmazsa elit kesimleri kâfi miktarda bilgi ve en önemlisi de doğru fikir sahibi olabildi mi? Ne yazık ki, bu soruya olumlu cevap vermek mümkün görünmüyor. Bunu nereden çıkarıyoruz? Çok basit; medya organlarında dolaşıma sokulan yorumlardan, televizyonlarda ardı arkası kesilmeyen o bilgiç analizlerden ve dahi siyaset erbabının konuşmalarından!.. Bu da şu anlama geliyor; İşimiz hakikaten zor. Çünkü ülkenin istikbalini ve istiklalini bu derece tehdit eden bir ihanetin mahiyetini, bunca zaman, daha doğru dürüst kavrayamamışsak vay hâlimize… Zira ihanetler bitmez. İhanetler irili ufaklı olabilir. Planlayıcıları içeriden veya dışarıdan olabilir. Aktörleri ve figüranları çok farklı alanlardan olabilir. Bunların nasıl devşirildiği çoğu zaman karanlıkta kalır. 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İzin 17 Ağustos 2019 | 19 Okunma Mescid-i Aksa büyük tehlikede!.. 15 Ağustos 2019 | 2.365 Okunma Mutabakat, oyalama, belirsizlik vs... 10 Ağustos 2019 | 43 Okunma Güvenli Bölge, barış koridoru vd. 08 Ağustos 2019 | 194 Okunma Hint alt kıtasında yeni tehlike... 06 Ağustos 2019 | 115 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar