Psikiyatrist Dr. Agah Aydın: Cinsel birleşme tek yol değil; sevişmeyi bilen sözle, sesle, bakışla da sevişir

Hayatlarımız hızla ve dramatik şekilde değişti. Neredeyse iki milyar insan, hep birlikte evde kalmayı, kendimizle baş başa olmayı ve yalnızlığı öğreniyoruz.

Doğarken ve ölürken olacağı gibi, tek başımıza kalmayı deneyimliyoruz. Bir çoğumuz zorlanıyoruz. Ama Amerikalı filozof Noam Chomsky’nin dediği gibi, “İnsanlık tarihinin önemli bir anına tanıklık ediyoruz.” Birlikte! Bu salgın hakkında hem toplumsal hem de kişisel olarak düşünmek zorundayız. Türkiye’nin değerli psikiyatristlerinden Dr. Agah Aydın’a bağlanıyoruz.

Sadece yalnızken tamamen güvende olabileceğimiz farklı bir dönem yaşıyoruz. ‘Sosyal mesafe’ kavramıyla birlikte yalnızlığı öğreniyoruz. Görünen o ki bazılarımız için evde kendiyle baş başa kalmak çok zor. Mecbur olmamalarına rağmen dışarı çıkanlar, hatta evlerde buluşup parti yapanlar var. Bu kadar zorlanmak doğal mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
21 Eylül Dünya Alzheimer Günü: HATIRLADIN MI? 19 Eylül 2021 | 102 Okunma Cem Mumcu: Yatakta iki kişi görünür ama yatak dünyanın en kalabalık yeridir 14 Ağustos 2021 | 680 Okunma Flu TV'nin kurucusu İlker Canikligil: Artık herkesin cebinde bir stüdyo var. YouTube'da para değil, içerik önemli 26 Aralık 2020 | 205 Okunma Burcu Budak Albayrak: Herkesin bir Homeopati olmalı 15 Kasım 2020 | 221 Okunma Aytuğ Akdoğan: Çok antipatik bir adam olduğumu düşünebilirsiniz, sorun yok 07 Kasım 2020 | 539 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar