Neden dokunmaya ihtiyacımız var?

Temas alışkanlıklarımız, pandemi döneminde birçok katmanda sorun yaratıyor. Taziye ziyaretleri, asker uğurlamaları, galibiyet kutlamaları gibi kültürel ritüeller mesafe önlemlerine direniyor.

 Bir de işin daha kişisel bir boyutu var tabii. Arkadaşlarımıza rahatça dokunamıyoruz, eskisi gibi flört edemiyoruz, sevgilisiyle birlikte yaşamayanlar için seks bir süre daha uzakta... Temasın insan için ne anlama geldiğini ve temassızlığın psikolojik etkilerini iki değerli psikiyatrist ile konuştum. Söz Dr. Alişan Burak Yaşar ve Dr. Alper Hasanoğlu’nda.

 

Psikiyatrist Dr. Alişan Burak Yaşar

PSİKİYATRİK PANDEMİ BEKLENİYOR

Bu kadar risk varken insanlar neden bir galibiyet kutlamak adına bir araya geliyorlar? Anlayamıyorum ben bunu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
21 Eylül Dünya Alzheimer Günü: HATIRLADIN MI? 19 Eylül 2021 | 102 Okunma Cem Mumcu: Yatakta iki kişi görünür ama yatak dünyanın en kalabalık yeridir 14 Ağustos 2021 | 680 Okunma Flu TV'nin kurucusu İlker Canikligil: Artık herkesin cebinde bir stüdyo var. YouTube'da para değil, içerik önemli 26 Aralık 2020 | 205 Okunma Burcu Budak Albayrak: Herkesin bir Homeopati olmalı 15 Kasım 2020 | 221 Okunma Aytuğ Akdoğan: Çok antipatik bir adam olduğumu düşünebilirsiniz, sorun yok 07 Kasım 2020 | 539 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar