"Nakış aklın sessizliği, gözün musikisidir..."

O, şehri ve filmleri işleyen bir nakkaş… Leylâ Aslan’a bakarken bu kaba zamanlar için ne kadar da incelikli bir iş yapıyor diye düşünüyorum. İplikleri kalemi yapıyor ve İstanbul’u, sevdiği filmlerden sahneleri, hayran olduğu ressamların resimlerini işliyor kasnaklardaki kumaşlara.

İşlerine bakınca Antoni Gaudi'nin bitmeyen bazilikası La Sagrada Familia’ya bakıyor gibi hissediyorsunuz. Diyorsunuz ki, “Ötedeki gri bina hoyratça ve hızla yükselirken, bir insan bu kadar incelikle nasıl uğraşır? Bu hassas ruhlar böyle bir dünyada ne kadar zorlanır?” Ama işte o sanat eseri bina ve kasnaktaki desen, insanın insan olma sürecini anlatıyor. Nakışı, sanata dönüştürme yolunda modern bir adım atan Leylâ Aslan’ı tanıyalım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Nakış aklın sessizliği, gözün musikisidir..." 11 Ocak 2020 | 32 Okunma Türkiye'nin en yalnız gezgini Cenk Demirgüç, dünyayı karavanına sığdırdı 28 Aralık 2019 | 65 Okunma Dr. John Demartini: Evren benim oyun alanım, dünya benim evim, her ülke evimin bir odası 21 Aralık 2019 | 75 Okunma Küçük Şeyler'in büyük direnişi 14 Aralık 2019 | 60 Okunma HIV çok değişti peki ya sen? 01 Aralık 2019 | 76 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar