Can Aydoğmuş: Sözler önemlidir. Diyelim ki aşk istiyorsun ama 'Tüm erkekler öküz' diyorsun, senin öküz dediğin varlık sana gelir mi?

Can Aydoğmuş’un kayıplar ve trajediyle dolu ilginç bir yaşam öyküsü var. Annesi 1999’da, o 14 yaşındayken bir iş seyahatine çıkıyor ve bir daha geri dönmüyor.

Babası ve ablasıyla birlikte yıllarca ondan hiçbir iz bulamıyorlar. 20’li yaşlarına gelmeden babası kalp krizi geçirerek ölüyor. Ardından ablası da kalp krizine yenik düşüyor. Can, hayatı çok zor yollardan öğreniyor. Kendini geliştiriyor, bu kadar acının ona ne öğretmek için geldiğini bulmaya karar veriyor. Astroloji merakı ve yazarlık serüveni böylece başlıyor. Beşinci kitabı ‘Ruh Eşin Nerede?’ geçtiğimiz hafta yayımlanan Can Aydoğmuş’la buluştuk.

Tüm aileni kaybetmişsin. Bu kadar acıyla nasıl başa çıktın?

Annemin kaybından sonra kendimi eğitmeye başladım. Üzüntüyle kahrolmak yerine acının ve başıma gelenlerin anlamını çözmeyi seçtim. Evrensel yasaları öğrendim, uyguladım ve yeni hayatımı kurdum.

Ölüm acısını atlatmanın yolu ne?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Can Aydoğmuş: Sözler önemlidir. Diyelim ki aşk istiyorsun ama 'Tüm erkekler öküz' diyorsun, senin öküz dediğin varlık sana gelir mi? 15 Şubat 2020 | 153 Okunma Mehmet Coşkundeniz: Aşık olduğunla evlen ama aşıkken evlenme 09 Şubat 2020 | 153 Okunma Piraye Erdoğan: Sihir geçicidir gerçeği bulmayı başaranlar ise sonsuza dek kurtulur 01 Şubat 2020 | 56 Okunma "Nakış aklın sessizliği, gözün musikisidir..." 11 Ocak 2020 | 45 Okunma Türkiye'nin en yalnız gezgini Cenk Demirgüç, dünyayı karavanına sığdırdı 28 Aralık 2019 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar