Arkadaş isterse

Hürriyet gazetesi yazarı Işık Kansu bugünkü yazısında geçtiğimiz haftalara 'Atatürk' hakkında attığı sosyal medya paylaşımları ile olay olan danışman krizi haline gelen 'Perinaz skandalı' konusunda dair Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirlerde bulunan bir yazı kaleme aldı.

Halk önderi Atatürk’e, CHP’ye söylemedik söz bırakmayan bir kadın partiye danışman olarak alınmış. Kamuoyuna yapılan açıklamalardan anlaşıldığına göre, kadın hiçbir araştırmaya gerek duyulmadan bu göreve genel başkanın ataması ile getirilmiş.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuya ilişkin değerlendirilmesi şöyle: 

“Bir arkadaşım tavsiye etti. ‘Ak Parti Kadın Kolları’nda çalışmış. Hayatın gerçeğini görmüş CHP’ye geçmek ve CHP için çalışmak istiyor’ dediler. Batman’da desteği olan bir isim, bu ilde katkısı olur diye önerildi. İncelemeye zamanım yoktu. Danışmanları bölgelerinde etkili olan isimlerden seçiyorduk ki seçim öncesi gidip orada çalışsınlar.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ailemizin Delegeleri 30 Eylül 2023 | 6 Okunma Milli Dilencilik İdeolojisi 23 Eylül 2023 | 44 Okunma Boğazlaşmanın Nedeni 16 Eylül 2023 | 72 Okunma Arkadaş isterse 09 Eylül 2023 | 57 Okunma Cüceler Ülkesinde 02 Eylül 2023 | 66 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar