Sisi fotoğrafında yanlış olan ne?

Karar Gazetesi Yazarı İbrahim Kiras'ın bugünkü (22.11.2022)'' Sisi fotoğrafında yanlış olan ne?'' başlıklı yazısı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, birkaç yıl önce Sisi hakkında şunları söylemişti: “Ben böyle bir kişiyle asla görüşmem. Her şeyden önce onun bir defa genel afla içerideki bütün bu insanları serbest bırakması lazım. Serbest bırakmadığı sürece biz kalkıp Sisi’yle görüşemeyiz. Görüşenler de tarihte farklı bir şekilde değerlendirilecektir.”

Erdoğan, 2013’teki askeri darbeye karşı Mısırlı muhaliflerin protesto sembolü olan “Rabia” işaretini de o günden bu yana mitinglerde kullanıyor, “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” sloganıyla birlikte…

O dönemde Mısır, Suudi Arabistan ve BAE gibi ülkeler bizim Arap Baharı hareketine verdiğimiz açık destek yüzünden Ankara’ya hasım bir cephe oluşturmuşlardı. Türkiye’nin yanında bir tek Katar vardı. Sonra Katar da komşularıyla arasını düzeltmeye mecbur bırakılınca yalnız kaldık. “Değerli yalnızlık” diye tescili yapılan durum.

Derken, ABD’de Trump iş başına geldiğinde “Ortadoğu Barış Planı”nı devreye soktu. İşgal altındaki Kudüs’ü bütün dünyanın itirazına rağmen İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıkladıktan sonra Tel Aviv ile Arap başkentlerini barıştırma girişimi başlattı.

Bu plan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika dost mu düşman mı 26 Kasım 2022 | 62 Okunma Biz yatırıma aşığız ya! 24 Kasım 2022 | 204 Okunma Sisi fotoğrafında yanlış olan ne? 22 Kasım 2022 | 690 Okunma Demirtaş’ın helikopteri, Akşener’in masası, Erdoğan’ın açılımları 19 Kasım 2022 | 969 Okunma Terörden medet ummak 15 Kasım 2022 | 174 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar