Altılı Masa’nın tek rakibi Altılı Masa

Altılı Masa ittifakı bugüne kadar Türk siyasetinin tanık olmadığı türden bir birliktelik. Seçimden sonra görülen lüzum üzerine değil, seçimden önce belirlenen ortak bir hedef ve somut bir program...

Altılı Masa ittifakı bugüne kadar Türk siyasetinin tanık olmadığı türden bir birliktelik. Seçimden sonra görülen lüzum üzerine değil, seçimden önce belirlenen ortak bir hedef ve somut bir program temelinde uzlaşılarak teşkil edilmiş olması… önemli bir başarı.

Ülkenin içinde bulunduğu vahim şartlar dolayasıyla asgari müşterekler temelinde bir araya gelen birbirinden farklı ideolojik çizgilerin temsilcisi altı ayrı partinin bu yöndeki çalışmaları bugüne kadar uyum içinde sürdürebilmeleri… önemli bir başarı.

Bu çalışmalar kapsamında “Geçiş” için bir yol haritası belirlenmesi, “güçlendirilmiş parlamenter” sistem hedefine yönelik anayasal çerçevenin tamamlanması, ekonomi başta olmak üzere ülke sorunlarının nasıl çözüleceğine ilişkin “altı partili komisyon” çalışmalarının bir hükümet programına dönüşebilecek hale getirilmesi… önemli bir başarı.

Nitekim geçen hafta dokuz saat süren son toplantıdan sonra yayımlanan ortak bildiri altı farklı parti arasında en önemli konulara ilişkin olarak ciddi bir uzlaşma ve fikir birliği olduğunu gösteriyordu.

Ortak adayı belirleme görüşmelerinin bu ay başlatılacağı belirtilen açıklamada...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devleti Geri Getirmek 28 Ocak 2023 | 103 Okunma Şimdi Erdoğan aday olacak mı olmayacak mı 24 Ocak 2023 | 672 Okunma AK Parti başörtüsü sınavında! 19 Ocak 2023 | 399 Okunma Seçime bu kurumlarla gidiyoruz! 17 Ocak 2023 | 228 Okunma Yavuz Mısır’ı fethetmedi Kavalalı fethetti 14 Ocak 2023 | 2.152 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar