Yeni sömürgecilik dalgası, Müslümanlar eliyle gelecek

Türkiye’den, yakın coğrafyadan, Afrika’dan müthiş bir yeni yükseliş dalgası, yerlileşme dalgası, yenilenme ve kendine dönme dalgası, tarihi tersine çevirecek bir güç arayışı başladı.

Türkiye’nin inşa ettiği politik dil, kendini merkeze almakla kalmadı, Orta Afrika’dan Pasifik kıyılarına kadar ortak bir dile, arayışa, bir siyasi hedefe dönüştü.

Bu yönüyle Türkiye, yüzyıllardır dünya sistemini biçimlendiren bütün ezberleri bozdu, güç haritalarını altüst etti, sömürge geleneğine çok ağır darbeler indirdi.

YÜZLERCE YILIN HESAPLAŞMASI VAR ÖNÜMÜZDE. ÖFKENİN SEBEBİ BU.

Ülkemize yönelen öfkenin, Batılı saldırıların, intikam çığlıklarının temelinde bu vardır. 15 Temmuz’un da, terör saldırılarının da, güneyden çevreleme girişimlerinin de temeli budur.

Çok büyük, yüzlerce yılın hesaplaşması var önümüzde. Ama Türkiye’nin sadece Türkiye olmadığını, bu hesaplaşmada bütün ayrıntıları ile görüyoruz. Afrika’dan, yakın coğrafyamızdan, Hindistan, Malay dünyasından bu sinyalleri alıyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kanal İstanbul’a karşı çıkan, ‘Montrö Lobisi’ kimden talimat alıyor? 13 Aralık 2019 | 839 Okunma Türkiye Libya’ya asker gönderecek 11 Aralık 2019 | 6.384 Okunma 2008 ekonomik krizi aslında jeopolitik krizdi 10 Aralık 2019 | 4.873 Okunma Veysel İpekçi ve sandalyeye mahkum edilen millet, biz! 08 Aralık 2019 | 4.689 Okunma NATO Türkiye için birinci tehdit oldu. 04 Aralık 2019 | 4.602 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar