Yeni sömürgecilik dalgası, Müslümanlar eliyle gelecek

Türkiye’den, yakın coğrafyadan, Afrika’dan müthiş bir yeni yükseliş dalgası, yerlileşme dalgası, yenilenme ve kendine dönme dalgası, tarihi tersine çevirecek bir güç arayışı başladı.

Türkiye’nin inşa ettiği politik dil, kendini merkeze almakla kalmadı, Orta Afrika’dan Pasifik kıyılarına kadar ortak bir dile, arayışa, bir siyasi hedefe dönüştü.

Bu yönüyle Türkiye, yüzyıllardır dünya sistemini biçimlendiren bütün ezberleri bozdu, güç haritalarını altüst etti, sömürge geleneğine çok ağır darbeler indirdi.

YÜZLERCE YILIN HESAPLAŞMASI VAR ÖNÜMÜZDE. ÖFKENİN SEBEBİ BU.

Ülkemize yönelen öfkenin, Batılı saldırıların, intikam çığlıklarının temelinde bu vardır. 15 Temmuz’un da, terör saldırılarının da, güneyden çevreleme girişimlerinin de temeli budur.

Çok büyük, yüzlerce yılın hesaplaşması var önümüzde. Ama Türkiye’nin sadece Türkiye olmadığını, bu hesaplaşmada bütün ayrıntıları ile görüyoruz. Afrika’dan, yakın coğrafyamızdan, Hindistan, Malay dünyasından bu sinyalleri alıyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Acımasız Direniş”i coğrafyaya yaydık. Bu ülkeye inanın, en ön safa geçin. 23 Ekim 2020 | 1.423 Okunma Adam tek bir cümle ile Türkiye’ye karşı bütün gizli planları açık etti 20 Ekim 2020 | 5.496 Okunma “Işıklar yanıyor” diyen adam! Türkiye’yi, hepimizi tehdit etti. 16 Ekim 2020 | 2.771 Okunma Türkiye, kuşatma için gelenleri şoka uğrattı. Peki siz, neredesiniz? 13 Ekim 2020 | 2.977 Okunma Erdoğan gibi lider profili, Türkiye gibi ülke profili.. Bu bir küresel dalgadır. Artık kimse durduramaz! 09 Ekim 2020 | 2.150 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar