Yeni bir terör dalgası geliyor. İçeriyi bunun için hazırladılar. Savunmada kalmak intihardır.

Muhalif olmaktan değil, ABD’den korktukları için tavır alamadılar

ABD yönetimi, Ortadoğu’da bütün hesaplarını artık PKK ve diğer terör örgütleri üzerinden yürütüyor. Meşru devletler ve terör örgütleri arasındaki çizgiyi tamamen kaldırdı.

Devletleri kaybetti, örgütlere sığındı.

Bu artık açık bir gerçek. Bundan sonra; başta Türkiye olmak üzere, ABD’nin düşmanı ya da dostu olduğuna bakmaksızın, bütün ülkeler bu gerçekle hareket etmek zorundadır.

Dünya için çok tehlikeli bir döneminin kapılarını açtı ABD yönetimi. Meşru devletler, uluslararası kurumlar, üst yapılar, geleneksel ittifaklar, uluslararası teamüller, dünyanın düzenini belirleyen ulusların arasındaki güven ve itibar gibi kavramları, bu “ölçüsüzlüğü” ile yerle bir etti.

Bütün ülkeler, hızla ABD’den....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pandemi sonrası dünya: Güçlü medeniyetler, yeni cümlelerle döndü. Türkiye’nin ‘eski’leri fırtınaya direnemez 16 Nisan 2021 | 804 Okunma Karadeniz’de savaş engellenmeli. Kuzey’den kuşatma durdurulmalı. Türkiye ölümcül tercihe zorlanacak. Batı’nın “Doğu cephesi” olamayız. 12 Nisan 2021 | 1.777 Okunma Fukuyama SİHA’ları neden övdü? Durun, biz daha yeni başladık. Asıl sürpriz “tarih dönüşü”dür. 08 Nisan 2021 | 2.381 Okunma *O 104 emekli amiral: Hükümete muhtıra, Türkiye’ye ültimatom. *Bu bildiri “iç tehdit”tir. 05 Nisan 2021 | 1.644 Okunma Yeni bir seferberlik, Yeni kitlesel coşku, Yeni bir medya dili, Yeni bir toplumsal ağ.. Herkes Türkiye öncelikli dayanışmaya çağrılmalı.. 01 Nisan 2021 | 869 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar