Yeni bir Fars-Arap savaşı mı başlıyor?

ABD Denizcilik İdaresi, Cuma günü bir açıklama yapıyor ve “İran, Basra Körfezi’nde petrol tankerlerine saldırabilir” diyor...

Bu açıklamadan iki gün sonra, Pazar günü Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden (BAE), dört kargo gemisine sabotaj yapıldığı açıklaması geliyor.

İki ülke ve ABD kaynakları, BAE’nin El Fuceyra limanı açıklarında dört gemiye saldırı yapıldığı iddiasında bulunuyor ve İran’ı hedef gösteriyor.

“BÜYÜK OYUN” İÇİN “2. BÜYÜK YALAN”

Günlerdir ABD, İsrail, S. Arabistan ve BAE ekseninde inanılmaz gelişmeler oluyor, hareketlilikler izleniyor.

İran’a petrol ambargosunu ağırlaştıran, sekiz ülkeye (Türkiye dâhil) getirdiği muafiyeti kaldıran, hemen ardından uçak gemilerini, füze gemilerini, saldırı gemilerini, F-35 filoları dâhil uçak filolarını, bin kişilik hastane gemisini bölgeye sevk eden ABD, İran’ın saldıracağına dair istihbarat bilgisi aldığını öne sürüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bize bir Yavuz, bir Kanuni lazımdı. Allah onu da Anadolu’ya nasip etti 17 Ekim 2019 | 3.725 Okunma Siz, Türkiye’ye saldırdınız, biz kendimizi savunuyoruz! 15 Ekim 2019 | 5.624 Okunma Barış Pınarı Harekâtı: Siyasi tarihin en ciddi jeopolitik müdahalesi. 12 Ekim 2019 | 4.953 Okunma Bismillah! Fırat’ın Doğu’sundaki o kuşatma yarılacak.. 10 Ekim 2019 | 6.114 Okunma Fırat’ın Doğusu: Hazırlık bitti… Artık bir gün gecikme intihardır! 07 Ekim 2019 | 5.999 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar