Yalan; bir teröre, kitle imha silahına dönüştü. Bir iç tehdit halini aldı. “Savunmak” yenilgidir!

Türkiye ekseninden çıkarılan CHP, bir milli güvenlik sorunu olmuştur

Türkiye’de yalan, bir milli güvenlik sorunu haline geldi. Her gün, istisnasız biçimde kurgulanıp servis edilen, sistematik bir amaca yönelmiş, siyasi muhalefet tarafından pazarlanan, toplumsal birliği ve siyasi bütünlüğü tehdit eden bir “iç tehdit” haline geldi.

Post-Truth çağ ya da kurgu çağı olarak algılanan yeni sosyoloji ve iletişim dünyasında yalan, bir kitle imha silahına dönüştürüldü. Gerçekler yerine üretilen algının, doğru yerine pazarlanan riyakârlığın öne çıktığı bir dünyada yaşıyoruz, bu doğru.

Bakıyorsunuz PKK ile ortaklar. Bakıyorsunuz mafya lideri ile...
Bireysel anlamda bu durumun yönetilebilir olmasını sağlamak varken, siyasi hesapları olan yapıların, terör örgütlerinin, sermaye çevrelerinin, mafyatik oluşumların eline çok güçlü bir silah geçmiş oldu.

Mesela; bir mafya liderinin (Sedat Peker) kişisel öfkesi ya da başka bir ülkenin istihbarat ajandasına göre devleti sorgulaması, onun videolarının meşru siyasi partiler ve liderler tarafından pazarlanması gibi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O güç elinden zorla alındı! Batı, kendi kibrine yenildi. Jeopolitik deprem başladı. Biz kıtaların, iklimlerin rengi, kokusu, gücüyüz. 23 Eylül 2021 | 913 Okunma * Türkiye saldırgan öyle mi! Siz bu ülkeye işgal orduları çağırırsınız. * ABD’nin ne işi var Dedeağaç’ta? Hadi açık sırlarınızı konuşalım. Saçınızı başınızı yolacaksınız! 20 Eylül 2021 | 2.097 Okunma Türkiye Batı’yı tehdit mi ediyor? Dışarıdaki “cephe” nasıl çöktü? İçeride “U dönüşleri”ni bekleyin! 17 Eylül 2021 | 2.108 Okunma ABD’nin 21. yüzyılı neden 20 yılda bitti? İslâm’la savaş planı Batı’yı nasıl tüketti? Türkiye neden yükselişe geçti? 13 Eylül 2021 | 984 Okunma 11 Eylül ve en uzun yirmi yıl. Batı, 21. yüzyılı ‘İslâm’la savaş’ yüzünden kaybetti. 09 Eylül 2021 | 653 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar