Venezuela’da ABD’nin ‘iç işgal’ girişimi çöktü!

Venezuela, “darbe” adı altında bir işgal girişimini savuşturdu. ABD’nin, Avrupa’nın, bir ülkenin petrol ve altınlarını yağmalama teşebbüsü, şimdilik boşa çıkarıldı...

Venezuela devleti, askeri birimleri, meşru kurumları ve halkı, “iç işgal” şeklinde planlanan ama “tam bir dış müdahale” olan saldırıyı atlattı.

Türkiye’nin yaşadığı, FETÖ üzerinden servis edilen “15 Temmuz iç işgal girişimi” gibi Venezuela’da da Juan Guaido üzerinden bir deneme yapıldı. Yöntemler, söylemler benzer olduğu gibi, müdahaleye karşı koyma formatı da çok benzer.

TÜRKİYE DÜNYAYA “YENİ TÜR İSTİKLAL MÜCADELESİ MODELİ”Nİ YAYIYOR.

Öyle görünüyor ki; her ne kadar Türkiye’de unutturulmaya çalışılsa da, 15 Temmuz direniş modeli, ABD ve Batı’nın yeni sömürge girişimlerine karşı bir “direniş yöntemi” olarak yayılıyor, yayılacak.

Onlar nasıl müdahale yöntemleri geliştirip birçok ülkeye uyguluyorsa, Türkiye’nin 15 Temmuz günü verdiği mücadele de, birçok ulus tarafından direniş yöntemi olarak kabul ediliyor, edilecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O gemiye kimin korsanı saldırdı? Neden herkes ‘Fransa’ dedi? İşte modern korsanlık örnekleri. 25 Ocak 2021 | 3.643 Okunma Biden’den kimler sinyal bekliyor? Bu silik, aciz adam size yardım edemez. 22 Ocak 2021 | 5.119 Okunma ABD içeriden kuşatıldı! Başkenti işgal altında. Çöküş durdurulamaz. 18 Ocak 2021 | 3.209 Okunma Sosyal medya şirketleri, ABD’den sonra ilk hedef Türkiye’ye saldıracak... İhaleler çoktan dağıtıldı. 14 Ocak 2021 | 4.007 Okunma İmparatorluğun çöküşü.. ABD küreselleşmesi bitti. Kendi içinde yerelleşme çatışmalarına hazır olun. 11 Ocak 2021 | 3.912 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar