* Türkiye’nin sırrı ne? Altı yılda bu kadar cephede ne yaptık? Dünyada örneği yok! * Macron niye öfkeli? ABD niye kaybetti?

Türkiye; 2016’dan bu yana (15 Temmuz sonrası) girdiği askeri müdahalelerin hiçbirinde başarısız olmadı. Hepsinde istediği sonucu aldı ya da almaya dönük süreç lehine seyrediyor.Dünyada bu kadar kısa...

Türkiye; 2016’dan bu yana (15 Temmuz sonrası) girdiği askeri müdahalelerin hiçbirinde başarısız olmadı. Hepsinde istediği sonucu aldı ya da almaya dönük süreç lehine seyrediyor.

Dünyada bu kadar kısa zaman aralığında, bu kadar çok cephede, bu kadar başarılı sonuçlar alabilen hiçbir devlet yok. Suriye’de, Libya’da, Karabağ’da, Irak’ın kuzeyinde hep şaşırtıcı başarılar yakaladı.

Bu müdahalelerin tamamı kalıcı, uzun vadeli, jeopolitik planlamalardı. Kısa vadeli terörle mücadelenin çok ötesinde, Türkiye’nin büyük geleceğini kurmaya ayarlı hesaplardı.

Orta Kuşak Ortaklığı: Onları tam alnının ortasından vurduk!

Bizi Anadolu’ya sıkıştırıp orada boğmaya ayarlı bütün uluslararası kurguları, harita çalışmalarını, iç ve dış kuşatmaları tam alnının ortasından vurduk.

Türkiye; Orta Afrika’dan Orta Asya’ya, Ortadoğu’dan Güney Asya’ya kadar girdiği diplomatik atılımların, siyasi girişimlerin, ekonomik çabaların ezici çoğunluğunda başarı sağladı.

“Coğrafya Ortaklığı”, “Orta Kuşak Ortaklığı”, Atlantik’ten Pasifik kıyılarına uzanan yeni nesil siyasi dil “ortaklığı” alanlarında özellikle Batı’yı şok edici, sarsıcı sonuçlar aldı.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2023’ü beklemeyecekler. Siyaset dışı saldırı gelecek. -Tehlikeli bir hazırlık var. Türkiye’nin sinir sistemi, genetiği, haritası hedef. 25 Ekim 2021 | 6.603 Okunma 2023’ü beklemeyecekler. Siyaset dışı saldırı gelecek. -Tehlikeli bir hazırlık var. Türkiye’nin sinir sistemi, genetiği, haritası hedef. 25 Ekim 2021 | 494 Okunma -Aklımda; Üç Kapı, Üç Cephe. Masada kalan harita. -Afrika’da ne yapıyoruz? Fransa’yı çıldırtan şey ne? 18 Ekim 2021 | 1.956 Okunma Türkiye, “Osmanlı’nın çöküşü” gibi çökecekti. Yeni harita çizilecekti. - Birileri 2016 öncesine döndürmeye çalışıyor. O müdahale yapılmalı! 14 Ekim 2021 | 3.203 Okunma İran sınırı geçerse ne olur? Bir “gizli anlaşma” var mı? *İran Doğu Cephesi açar, biz Doğu Kapısı’nı açarız. *İsrail öfkesi değil, Türkiye korkusu. Bu sefer iş ciddi. 11 Ekim 2021 | 3.321 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar