* Türkiye saldırgan öyle mi! Siz bu ülkeye işgal orduları çağırırsınız. * ABD’nin ne işi var Dedeağaç’ta? Hadi açık sırlarınızı konuşalım. Saçınızı başınızı yolacaksınız!

Haritalar yırtılıp atıldı. Öfkeniz işte bu yüzden!

CHP’li Ünal Çeviköz; “Mavi Vatan AKP iktidarının dış politikayı askerileştirmesine yardımcı oluyor” diyor. Çünkü, egemenlik haklarının ötesinde bir alanı kapsıyormuş.

“Siz Mavi Vatan diye 200 kilometreye uzanan bir alanı kendi egemenlik alanı olarak görürseniz saldırgan ve yayılmacı görüntü verirsiniz” diyor.

Türkiye’ye emperyalist diyor, yayılmacı diyor, saldırgan diyor.

Kime karşı? İşte orada duralım. Mavi Vatan’dan, Türkiye’nin kendini savunma biçiminden, güç yükselişinden kimler rahatsızsa bu CHP’li vekil onların masasından konuşuyor.

Hangi ülkeden, hangi ilkeden, hangi vatandan konuşuyor demeye gerek var mı artık?

Peki Türkiye niye saldırgan? Bunlar için mi? Açık konuşun. Sizi rahatsız eden bunlar mı?

Türkiye; ABD ve İsrail’in; İran sınırından Akdeniz’e uzatmaya çalıştığı o koridoru, o haritayı yok ettiği için mi saldırgan?

Fransa ve Yunanistan ile birlikte bütün Batı’nın bizi Akdeniz’de boğarken Libya ile deniz yetki anlaşması imzaladığı için mi saldırgan? ABD ve bütün Batı, Doğu Akdeniz’e yerleşirken buna izin vermediği için mi saldırgan?

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
-Aklımda; Üç Kapı, Üç Cephe. Masada kalan harita. -Afrika’da ne yapıyoruz? Fransa’yı çıldırtan şey ne? 18 Ekim 2021 | 1.950 Okunma Türkiye, “Osmanlı’nın çöküşü” gibi çökecekti. Yeni harita çizilecekti. - Birileri 2016 öncesine döndürmeye çalışıyor. O müdahale yapılmalı! 14 Ekim 2021 | 3.195 Okunma İran sınırı geçerse ne olur? Bir “gizli anlaşma” var mı? *İran Doğu Cephesi açar, biz Doğu Kapısı’nı açarız. *İsrail öfkesi değil, Türkiye korkusu. Bu sefer iş ciddi. 11 Ekim 2021 | 3.307 Okunma Erdoğan bize ne anlattı? Batı hegemonyası biterken Türkiye ne yapmak istiyor? 07 Ekim 2021 | 1.010 Okunma * Türkiye’nin sırrı ne? Altı yılda bu kadar cephede ne yaptık? Dünyada örneği yok! * Macron niye öfkeli? ABD niye kaybetti? 04 Ekim 2021 | 1.545 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar