“Türkiye etkisi”, dünyayı değiştirecek, korkuları bu!

Türkiye bir tercih yapıyor, dünya sarsılıyor.Türkiye bir karar veriyor, dünya bu karara göre cepheler kuruyor.Türkiye bir yola çıkıyor, Batı dünyası derhal alarm durumuna geçiyor.Türkiye kendine bir hedef...

Türkiye bir tercih yapıyor, dünya sarsılıyor.
Türkiye bir karar veriyor, dünya bu karara göre cepheler kuruyor.
Türkiye bir yola çıkıyor, Batı dünyası derhal alarm durumuna geçiyor.
Türkiye kendine bir hedef belirliyor, onlarca ülke onlarca terör örgütü tek cephe olup bu hedefe ateş etmeye başlıyor?
Türkiye kendini güvenceye almak için askeri hareketliliğe girişiyor, bütün “müttefikleri” bir anda düşman oluyor.
Türkiye kendi içinde sağlam, esaslı dönüşümler yapıyor, ekonomisini canlandırıyor, en ileri düzeyde reformlara girişiyor, bize yıllarca demokrasi satanlar bile bir kuşkuya teslim olup, histerik reaksiyonlar göstermeye başlıyor.
Türkiye yeni dünyanın kurucu ülkesi olacak..
Türkiye, “Artık 20. Yüzyıl bitti. Vesayet dönemleri kapandı. Yeni bir dünya kuruluyor, ben de bu yeni dünyanın kurucuları arasında yer alacağım. Dünyaya söyleyecek sözüm var. İnsanlık ailesine katkılarım olmalı” diyor, müthiş bir düşmanlık dalgasıyla yüzleşiyor.
Türkiye, otuz yıldır coğrafyayı lime lime eden, bin yıldır beraber yaşayan insanların zihinlerine kalın duvarlar ören, bütün kimlikleri çatışmaya dönüştüren, şehirlerimizi harabeye çeviren 21. Yüzyılın bölgesel istila planlarına karşı bir “duruş” geliştiriyor, bir söz söylüyor, bu uğursuz rüzgarı tersine çevirecek adımlar atıyor, küresel ölçekte “Turkofobi” rüzgarı hemen şişiriliyor.
Baasçılığa iman edenler mücadeleyi anlayamaz
Türkiye, “Ben Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçeceğim. 20. Yüzyılın orta ölçekli ulus devlet modeli yönetim biçimi artık hızla büyüyen bu ülkeye dar geliyor” diyor, kendisi monarşi olan, kendisi başkanlıkla yönetilen ülkeler bile karşı çıkıyor. Bir tür Baasçılığa iman etmişler, geçmişleri tek adam zorbalıklarıyla dolu siyasi çevreler de onların yönlendirmesiyle harekete geçiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O gemiye kimin korsanı saldırdı? Neden herkes ‘Fransa’ dedi? İşte modern korsanlık örnekleri. 25 Ocak 2021 | 3.637 Okunma Biden’den kimler sinyal bekliyor? Bu silik, aciz adam size yardım edemez. 22 Ocak 2021 | 5.115 Okunma ABD içeriden kuşatıldı! Başkenti işgal altında. Çöküş durdurulamaz. 18 Ocak 2021 | 3.209 Okunma Sosyal medya şirketleri, ABD’den sonra ilk hedef Türkiye’ye saldıracak... İhaleler çoktan dağıtıldı. 14 Ocak 2021 | 4.005 Okunma İmparatorluğun çöküşü.. ABD küreselleşmesi bitti. Kendi içinde yerelleşme çatışmalarına hazır olun. 11 Ocak 2021 | 3.912 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar