Türkiye Doğu Kapısı’nı açık tutmayı bilecektir

Azerbaycan’ın Tovuz bölgesine yönelik Ermeni saldırıları, Türkiye’nin merkezinde olduğu enerji jeopolitiğini hedef aldı.Bu yönüyle saldırının niteliği, bir Ermenistan şımarıklığının çok ötesindedir.

Azerbaycan-Ermenistan’la sınırlı değildir, yeni bir “çokuluslu senaryo”nun sinyalleri verilmiştir. Doğu Akdeniz’deki enerji pazarlıkları, hesaplaşmaları hatta çatışmaları Güney Kafkaslar’a taşınmaktadır.

Ermenistan Kuzey’in terör örgütü yapıldı..

Doğu Akdeniz’deki enerji denkleminin, Akdeniz’in tamamındaki jeopolitik güç hesaplamasının bütün tarafları burada da vardır. Saldırının Libya’daki durumla, Suriye’deki durumla, Akdeniz’deki enerji kaynaklarıyla birebir bağlantısı vardır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Batı’nın “yeni düşman”ı kim olacak? Çin mi, Rusya mı yoksa Türkiye mi? 17 Haziran 2021 | 2.387 Okunma G-7 fotoğrafı: Bunlar mı 21. yüzyıla yön verecek? Türkiye sürprizini bekleyin! 14 Haziran 2021 | 1.237 Okunma Kılıçdaroğlu’na o listeyi kim verdi? Listede neler var? Ona ne vadedildi? Bir açıklama şart! 10 Haziran 2021 | 3.268 Okunma “İnadına Türkiye” diyenler toplanın! 07 Haziran 2021 | 1.125 Okunma Bunlar gelirse… Yıkıcı muhalefet ilk ne yapar? 21. yüzyılda sürpriz ülke Türkiye olacak. Ülkesini seven herkes mücadeleye katılmalı. 04 Haziran 2021 | 3.918 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar