Türkiye Doğu Kapısı’nı açık tutmayı bilecektir

Azerbaycan’ın Tovuz bölgesine yönelik Ermeni saldırıları, Türkiye’nin merkezinde olduğu enerji jeopolitiğini hedef aldı.Bu yönüyle saldırının niteliği, bir Ermenistan şımarıklığının çok ötesindedir.

Azerbaycan-Ermenistan’la sınırlı değildir, yeni bir “çokuluslu senaryo”nun sinyalleri verilmiştir. Doğu Akdeniz’deki enerji pazarlıkları, hesaplaşmaları hatta çatışmaları Güney Kafkaslar’a taşınmaktadır.

Ermenistan Kuzey’in terör örgütü yapıldı..

Doğu Akdeniz’deki enerji denkleminin, Akdeniz’in tamamındaki jeopolitik güç hesaplamasının bütün tarafları burada da vardır. Saldırının Libya’daki durumla, Suriye’deki durumla, Akdeniz’deki enerji kaynaklarıyla birebir bağlantısı vardır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Noldu Zayed! Afrin ve Libya’dan sonra Karabağ’da da kaybettin! 23 Kasım 2020 | 2.074 Okunma “Türkiye Ekseni”nden Orta Kuşak Projesi’ne. Eğer bu yapılırsa Türkiye dünyanın eksenini değiştirir. 17 Kasım 2020 | 2.806 Okunma Aliyev yeni güçlü lider profilidir. Aliyev ve Azerbaycan yükseliyor! Erdoğan ve Türkiye fırtınası: “Büyük iddialar” dedik, şimdi “Büyük adımlar” atma zamanı. 13 Kasım 2020 | 1.831 Okunma Ne o, ABD’den sömürge valisi mi isteyeceksiniz? İstanbul sokaklarına ABD askeri mi çağıracaksınız? 09 Kasım 2020 | 3.039 Okunma Biden seçimi almadı, Trump tasfiye edildi. Dijital diktatörlük çağı: Twitter başkan devirdi 06 Kasım 2020 | 4.994 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar