*Türkiye ABD’yi nasıl tehdit ediyor! *Bin yıldır tehdit hep Batı’dan geldi. *Osmanlı sonrası en büyük güç bu..

Avrupa başkentlerinden talimatla hareket edecek ülke değil. Artık değil. Bir daha asla olmayacak

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken; “Rus S-400 hava savunma sistemleri ABD’nin güvenliğini tehdit ediyor. Türkiye ve bütün ABD müttefiklerinin Rus savunma sistemlerinden kaçınmaları çok önemli” dedi.

S-400’ler ABD’yi nasıl tehdit ediyor, bunun açıklanması lazım. Bu sistemler savunma sistemleridir. Ülkeleri gelecek hava saldırılarına karşı korur. Türkiye’de konuşlanmış bir S-400 ABD ana karasını nasıl tehdit eder?

Yoksa gün gelecek ABD ve Batı, Türkiye’yi vuracak da füzeler bu yüzden mi tehdit görülüyor? Bu açıklamanın “NATO sistemleri için tehlike” vs. gibi içi boş söylemlerle analiz edilir bir tarafı yok.

Onların karşı olduğu, tehdit gördüğü şey S-400’ler mi yoksa Türkiye’nin savunma teknolojileri alanında olağanüstü hazırlıkları mı? Mesele tam da burasıdır.

Türkiye sınırları ABD sınırları mı? Sıfır noktasında ABD’nin ne işi var?

O zaman bu tehdit tanımlamasını şöyle mi anlayacağız:

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
*Yükselen dünya düzeni ile Batılı dünya düzeni çatışıyor. *Sabırlı milletler dönüyor. Türkiye bayraktar ülkedir. İçeriden de durdurulamaz. 10 Mayıs 2021 | 586 Okunma Akdeniz cephesini bölme. Batı kuşatmasını dağıtma. Arabistan’la yakınlaşma, Mısır’la deniz anlaşması. İçerideki kuşatma kırılır! 06 Mayıs 2021 | 1.511 Okunma Karabağ’dan Fergana’ya: ‘Büyük Oyun’da 3. cephe. Türkiye ve Türk dünyası, Orta Asya’da ‘yerli’ bir küresel aktör inşa etmeli. Bu, bizim 21. yüzyılımız. 03 Mayıs 2021 | 890 Okunma *Türkiye ABD’yi nasıl tehdit ediyor! *Bin yıldır tehdit hep Batı’dan geldi. *Osmanlı sonrası en büyük güç bu.. 30 Nisan 2021 | 2.176 Okunma “İç işgalciler” zil takıp oynadı. “Muhafazakâr Amerikacı”lar sahaya sürüldü. Ama dünyanın ekseni değişecek. 26 Nisan 2021 | 1.274 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar