Trump’ın Golan çıkışı ve Kudüs. Siz iki Veliaht, sözünüz var mı?

Suudi Arabistan Veliahtı Muhammed bin Selman ve BAE Veliahtı Muhammed bin Zeid, ABD Başkanı Donald Trump’ın “Golan İsrail’indir” çıkışına ne diyor?1967 yılından bu yana işgal altındaki...

Suudi Arabistan Veliahtı Muhammed bin Selman ve BAE Veliahtı Muhammed bin Zeid, ABD Başkanı Donald Trump’ın “Golan İsrail’indir” çıkışına ne diyor?

1967 yılından bu yana işgal altındaki Golan’ın, Suriye toprağının, Arap toprağının İsrail’e verilmesine, peşkeş çekilmesine bir itirazları olacak mı? Bir sözleri, bir “hayır”ları olacak mı? En azından “yapmayın, etmeyin, burası Suriye toprağı” diyebilecekler mi?

BM gibi, AB gibi, Türkiye, Pakistan ve diğer Müslüman ülkeler gibi, Rusya kadar bari seslerini yükseltebilecekler mi?

“YARIN, MEKKE DE SİZİN DEĞİL” DERLERSE SESİNİZ ÇIKACAK MI?

Yarın “Mekke ve Medine’yi S. Arabistan toprağı olarak kabul etmiyoruz, oraya Vatikan benzeri bir şehir yapılanması kuracağız” derlerse ne diyecekler, bir sözleri olacak mı? Yoksa bunları da mı şimdiden Kudüs konusunda sustukları gibi, dahası ABD ve İsrail’le gizli gizli anlaşmalar yaptıkları gibi, Golan konusunu da çoktan aralarında görüşüp bitirdiler mi? Bir gizli kabul, bir gizli talimat aldılar mı?

1991 Körfez Savaşı’ndan bu yana bölgedeki bütün savaşlar Arap topraklarında yaşanıyor. O tarihten bu yana bütün bu savaşlarda Araplar kaybetti. Arapların topraklarının mahvolmasının ana nedeni sadece tehdit, dışarıdan istila değildir. Arap siyasi aklının bu istilacı güçlere bağımlılığı, teslimiyetidir, onlara yol açmasıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O gemiye kimin korsanı saldırdı? Neden herkes ‘Fransa’ dedi? İşte modern korsanlık örnekleri. 25 Ocak 2021 | 3.637 Okunma Biden’den kimler sinyal bekliyor? Bu silik, aciz adam size yardım edemez. 22 Ocak 2021 | 5.115 Okunma ABD içeriden kuşatıldı! Başkenti işgal altında. Çöküş durdurulamaz. 18 Ocak 2021 | 3.209 Okunma Sosyal medya şirketleri, ABD’den sonra ilk hedef Türkiye’ye saldıracak... İhaleler çoktan dağıtıldı. 14 Ocak 2021 | 4.005 Okunma İmparatorluğun çöküşü.. ABD küreselleşmesi bitti. Kendi içinde yerelleşme çatışmalarına hazır olun. 11 Ocak 2021 | 3.912 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar