Trump kazanırsa ne olur? Biden kazanırsa ne olur? Biden Erdoğan’ı mı devirecek? Bizimkiler heyecanla bekliyor!

Bugün ABD’de yakın tarihin en kritik seçimi yapılacak. Bu seçim; dünyanın yeniden kamplaştığı , yeni yükselen güçlerin ortaya çıktığı, ABD nüfuzunun kırıldığı, ülke içindeki bölünmenin tehlikeli hal aldığı bir dönemde yapılacak.

Bugün ABD’de yakın tarihin en kritik seçimi yapılacak. Bu seçim; dünyanın yeniden kamplaştığı, yeni yükselen güçlerin ortaya çıktığı, ABD nüfuzunun kırıldığı, ülke içindeki bölünmenin tehlikeli hal aldığı bir dönemde yapılacak.

2016’da Trump’ın seçimi alması ABD yerleşik sistemi için büyük bir şok olmuştu. O günden bu yana Trump ile yerleşik sistem arasında, dünyanın dikkatle izlediği, bir çatışma yaşanıyor.

Azledilmesine kesin gözüyle bakılıyordu. Hatta bazıları “yaşatmazlar” bile diyebiliyordu. Bazıları ise Trump’ın bir “Amerikan Perestroykası”na imza atacağını söylüyordu. Durum o kadar keskin, çatışma o kadar şiddetliydi.

ABD’de iç bölünme büyüyecek, çatışma daha da şiddetlenecek.

Bugünkü seçim; kim kazanırsa kazansın, bu çatışmayı daha da artıracak. ABD iç bölünmesi daha da derinleşecek. Belki de kitlesel çatışmalara sürükleyecek. Nitekim bunun örneklerini son bir yılda fazlasıyla gördük.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyal medya şirketleri, ABD’den sonra ilk hedef Türkiye’ye saldıracak... İhaleler çoktan dağıtıldı. 14 Ocak 2021 | 3.590 Okunma İmparatorluğun çöküşü.. ABD küreselleşmesi bitti. Kendi içinde yerelleşme çatışmalarına hazır olun. 11 Ocak 2021 | 3.874 Okunma Türkiye yükselirken alçalanlar: Menderes iması, Almanya iması, feci son iması. Yahu siz kimsiniz? 07 Ocak 2021 | 3.662 Okunma *Salgın sonrası fırtına var. *Türkiye 2021’de dünyayı çok daha fazla şaşırtacak! 04 Ocak 2021 | 6.196 Okunma Batı’nın ileri karakolları son ağır saldırıyı yapıyor. Türkiye’nin yanında durun. Ona güç verin. 28 Aralık 2020 | 4.046 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar