Sizinki entelektüel ahlaksızlık

31 Mart Yerel Seçim sonrası AK Parti'ye yakın yazarlar büyükşehirlerdeki yenilgiye dair nasihat, ikaz ve eleştiri yazıları kaleme almaya devam ediyor. İbrahim Karagül, iktidarı eleştiren ve nasihat veren yazarlara dair "Makamları ellerinden alınınca azılı Erdoğan düşmanı olmuşlar, görüyoruz." dedi. İşte İbrahim Karagül'ün nasihatçı yazarlara ateş püskürdüğü yazısı...

Erdoğan’a düşman kim varsa, hangi iç ve dış çevre varsa destek vermek, sadece bu alana odaklanmak, bir fikir, duruş, kimlik ahlaksızlığıdır.

Türkiye’nin çetin mücadelesine karşı cephe kuranlara yaranmaya çalışmak, “bize de bir rol verin, bakın hazırız” diye ihaleye girmek, bu sinsiliği vicdan, hak hukuk kavramları ile örtbas etmek ciddi anlamda kişiliksizliktir.

“İÇERİDEN NASİHAT” DEĞİL BİLDİĞİN OMURGASIZLIK BU..

Temel değerleri savunur gibi gözükerek, “içeriden nasihat” gibi göstererek, “özeleştiri” sosu ile süsleyerek, kibirli bir akil tavırla ayar vererek, “beni dinleyin, beni görün yoksa işte böyle çökersiniz” havalarına girmek bildiğimiz üçkağıtçılıktır.

Aslında CHP’li bile olmayan, bir “proje” olduğu artık açığa çıkmış olan Ekrem İmamoğlu’na, daha belediye başkanı bile olamadan yamanmaya çalışmak, sinyaller göndermek, küçük hesaplara bulanmış bir tür omurgasızlıktır.

Büyük lafların, yüceltilmiş ifadelerin altına gizlenmiş ezikliktir. Size; “Durun, o daha size bir şeyler verecek noktada değil, biraz bekleyin” diyen de mi yok!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yüz yıl önce “Hasta Adam, şimdi “Türkiye’yi durdurun. 07 Ağustos 2019 | 5.862 Okunma Erdoğan’ı devirecek, Türkiye’yi durduracaktınız, o plana ne oldu? 05 Ağustos 2019 | 5.287 Okunma Siyasetten sonra ekonomide de “Türkiye duruşu” inşa ediliyor.. 02 Ağustos 2019 | 5.644 Okunma ‘Suriyeli’ tartışması 2. tuzaktır. 30 Temmuz 2019 | 5.061 Okunma Yüz yıllık sabır.. Sevr ile Anadolu’dan sürmek, Lozan’la Avrupa’dan çıkarmak... 25 Temmuz 2019 | 3.249 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar