Sisi, Libya’yı işgal mi edebilir? Suud-BAE savaşı mı kazanır?

Mısır’ın cunta lideri Sisi; “Sirte ve Cufra kırmızı çizgimiz, geçerseniz müdahale ederiz” diyor. Libya’yı tehdit ediyor, Türkiye’ye gözdağı veriyor.

Hemen arkasından Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE); “Mısır’ın yanındayız” diyor. Çünkü konuşturan onlar.

Suudi Muhammed bin Selman ve BAE’li Muhammed bin Zayed, Sisi’nin patronu. Onlar ne derse o onu söyler! Mecbur, çünkü Mısır’daki darbeyi Suudi Arabistan ve BAE yaptı.

Arap dünyasındaki çöküşün nedeni Suudi Arabistan’dır.

Bu ikili, Batı ve İsrail’den, bütün bölgeyi yeniden dizayn etme ihalesini aldı. Dizayn değil aslında bu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyal medya şirketleri, ABD’den sonra ilk hedef Türkiye’ye saldıracak... İhaleler çoktan dağıtıldı. 14 Ocak 2021 | 3.964 Okunma İmparatorluğun çöküşü.. ABD küreselleşmesi bitti. Kendi içinde yerelleşme çatışmalarına hazır olun. 11 Ocak 2021 | 3.884 Okunma Türkiye yükselirken alçalanlar: Menderes iması, Almanya iması, feci son iması. Yahu siz kimsiniz? 07 Ocak 2021 | 3.673 Okunma *Salgın sonrası fırtına var. *Türkiye 2021’de dünyayı çok daha fazla şaşırtacak! 04 Ocak 2021 | 6.200 Okunma Batı’nın ileri karakolları son ağır saldırıyı yapıyor. Türkiye’nin yanında durun. Ona güç verin. 28 Aralık 2020 | 4.047 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar