Öfkeli kalabalıklar Batı başkentlerini vururken, bildiğimiz dünyaya veda..

Artık dünyadaki bütün sorunlar için, bütün krizler için yeni tanımlamalar yapılacak. Ülkeler, toplumlar, haritalar, güçler yeniden tanımlanacak.

Sömürge, ırkçılık, adaletsizlik, gelir dengesizliği, kimlik, jeopolitik mücadele, güç hesapları, toplumsal değerler, coğrafi yakınlıklar yeni şekiller alacak.

Ezberlediğimiz dünya, ezberlediğimiz dünya düzeni, ezberlediğimiz Batı ve Doğu güç dengesi, ezberlediğimiz “gelişmiş ülke”-“gelişmemiş ülke” ayırımı altüst olacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Türk ordusu satıldı” diyen; Karabağ’da Ermeni, Libya’da Hafter, Ege’de Yunan, Suriye’de PKK’dır. 30 Kasım 2020 | 3.152 Okunma Noldu Zayed! Afrin ve Libya’dan sonra Karabağ’da da kaybettin! 23 Kasım 2020 | 2.097 Okunma “Türkiye Ekseni”nden Orta Kuşak Projesi’ne. Eğer bu yapılırsa Türkiye dünyanın eksenini değiştirir. 17 Kasım 2020 | 2.816 Okunma Aliyev yeni güçlü lider profilidir. Aliyev ve Azerbaycan yükseliyor! Erdoğan ve Türkiye fırtınası: “Büyük iddialar” dedik, şimdi “Büyük adımlar” atma zamanı. 13 Kasım 2020 | 1.833 Okunma Ne o, ABD’den sömürge valisi mi isteyeceksiniz? İstanbul sokaklarına ABD askeri mi çağıracaksınız? 09 Kasım 2020 | 3.042 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar