O saldırı Türkiye’ye de yapıldı. Bütün güç ve imkanımızla Azerbaycan’ın yanındayız

Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yönelik saldırısında Tümgeneral Polat Haşimov, biri albay ikisi binbaşı, sekiz Azerbaycan askeri şehit oluyor. Ardından Azerbaycan Ermeni mevzilerini vurmaya başlıyor.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, “Savaş halindeyiz” diyor.

Saldırının yapıldığı yer, sınır çatışmalarının yaşandığı yerlerden değil. Karabağ ve işgal altındaki diğer Azerbaycan toprakları ile ilgili çatışmalardan biraz daha farklı görünüyor.

Saldırı; Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı’nın hemen yanında, Tovuz ilinde gerçekleşti. Bu da gösteriyor ki; mesele sadece Azerbaycan-Ermenistan’la sınırlı değil. Erivan yönetimi burada bir tetikçi durumunda. Birileri onu kiralamış, harekete geçirmiş, Azerbaycan ve Türkiye’ye bir mesaj vermek istemiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Noldu Zayed! Afrin ve Libya’dan sonra Karabağ’da da kaybettin! 23 Kasım 2020 | 2.070 Okunma “Türkiye Ekseni”nden Orta Kuşak Projesi’ne. Eğer bu yapılırsa Türkiye dünyanın eksenini değiştirir. 17 Kasım 2020 | 2.803 Okunma Aliyev yeni güçlü lider profilidir. Aliyev ve Azerbaycan yükseliyor! Erdoğan ve Türkiye fırtınası: “Büyük iddialar” dedik, şimdi “Büyük adımlar” atma zamanı. 13 Kasım 2020 | 1.830 Okunma Ne o, ABD’den sömürge valisi mi isteyeceksiniz? İstanbul sokaklarına ABD askeri mi çağıracaksınız? 09 Kasım 2020 | 3.038 Okunma Biden seçimi almadı, Trump tasfiye edildi. Dijital diktatörlük çağı: Twitter başkan devirdi 06 Kasım 2020 | 4.993 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar