O güç elinden zorla alındı! Batı, kendi kibrine yenildi. Jeopolitik deprem başladı. Biz kıtaların, iklimlerin rengi, kokusu, gücüyüz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, BM Genel Kurulu’ndan tekrarladığı “Dünya 5’ten büyüktür” sloganı, bugünün dünyasını her zamankinden daha güçlü tanımlıyor. Bu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, BM Genel Kurulu’ndan tekrarladığı “Dünya 5’ten büyüktür” sloganı, bugünün dünyasını her zamankinden daha güçlü tanımlıyor.

Bu cümleyi; Covid -19 salgınının yol açtığı “küresel olağanüstü hal”in bittiği ama jeopolitik sonuçlarını göstermeye yeni başladığı bir zamanda hatırlatması, bütün dünyaya bir uyarıdır ve aynı zamanda bir gelecek haberi, okumasıdır.

Çünkü Batılı düzenin bütün iktidar alanları parçalanıyor. Paylaşmak istemediği tek yanlı küresel iktidar zorla elinden koparılıyor. ABD ve Avrupa’nın “rekabet edilemez”, “sınırsız” ortak tekeli kırılıyor.

Yüzyıllara dayanan ve bütün yeryüzünü tüketen...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İran sınırı geçerse ne olur? Bir “gizli anlaşma” var mı? *İran Doğu Cephesi açar, biz Doğu Kapısı’nı açarız. *İsrail öfkesi değil, Türkiye korkusu. Bu sefer iş ciddi. 11 Ekim 2021 | 2.978 Okunma Erdoğan bize ne anlattı? Batı hegemonyası biterken Türkiye ne yapmak istiyor? 07 Ekim 2021 | 994 Okunma * Türkiye’nin sırrı ne? Altı yılda bu kadar cephede ne yaptık? Dünyada örneği yok! * Macron niye öfkeli? ABD niye kaybetti? 04 Ekim 2021 | 1.530 Okunma Sana “Git Erdoğan’ı devir” talimatı mı verildi Jeff? 2023 için mi geliyorsun? Sömürge dönemi bitti aptal! Geldiğin gibi geri dönersin! 30 Eylül 2021 | 2.440 Okunma 2023 çetin bir nihai hesaplaşma yılı olacak. “Bizim Türkiye’miz” mi “Onların Türkiye’si” mi? “İntikam ittifakı”na Batı desteği yeter mi? 27 Eylül 2021 | 1.100 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar