Müslüman dünyayı Doğu’dan kuşatmak: Terör fırtınası Asya’yı daha çok vuracak.

Sri Lanka’da önceki gün dünyayı paniğe sevk eden çok ağır saldırılar oldu. Kiliselere ve otellere yerleştirilen bombaların patlamasıyla 290kişi hayatını kaybetti.

Sri Lanka’da önceki gün dünyayı paniğe sevk eden çok ağır saldırılar oldu. Kiliselere ve otellere yerleştirilen bombaların patlamasıyla 290kişi hayatını kaybetti. Ülkede dün de 87 bomba düzeneği bulundu.

Yeni Zelanda’da cuma namazını katliama çeviren saldırıdan sonra bu, Asya’yı vuran ve vurmaya da devam edecek olan terör fırtınasının ikinci ayağıdır. Devamı gelecektir, Çin ve Hindistan dünyası ile İslâm dünyası arasında çatışmaların artırılmasına yönelik terör saldırılarına yenileri eklenecektir.

Elbette İslâmî kılıklı bir terör örgütü bulunacaktı ve bulundu da. “Ulusal Tevhid Cemaati…” Sakın ola ki bir örgüt üzerinden, bu olayları anlamaya kalkışmayın. Hiçbir sonuca ulaşamazsınız.

İSLÂM DÜNYASI; BUDİST VE HİNDU DÜNYASI İLE DE Mİ ÇATIŞTIRILACAK?

Neden?

Bir süredir, “İslâm’ı Doğu’dan kuşatmak” temasıyla bazı şeylere dikkat çekmeye çalışıyorum. Yeni Zelanda saldırısından hemen sonra, konuyu tekrar tartışmış, yeni saldırıların geleceğine dair endişelerimi paylaşmıştım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
S-400’leri aldık. Ne olacak? 24 Mayıs 2019 | 7.398 Okunma ABD-İran değil, Arap-Fars savaşı bu 21 Mayıs 2019 | 4.250 Okunma ABD İran’a saldırmaz, yeni bir Arap-Fars savaşı çıkarır 17 Mayıs 2019 | 3.291 Okunma Yeni bir Fars-Arap savaşı mı başlıyor? 14 Mayıs 2019 | 4.613 Okunma İmamoğlu yok, İstanbul’a el koyma planı yapıyorlar 10 Mayıs 2019 | 12.876 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar