Kasım Süleymani... Efsane mi, katil mi?

Fars/İran emperyal gücünün sembol isimlerinden biriydi. İran’ın derin yapısına mensup bölge geneline yayılan sinir ağlarının kesişme noktasıydı. Devrim Muhafızları, Hizbullah, Haşd-i Şabi ve diğer örgüt ve yapılanmalarının beyniydi.

Direkt dini Lider Hamaney’e bağlı; Afganistan, Irak, Suriye, Lübnan, Yemen’e kadar örtülü operasyonların, gayri resmi savaşların müdahalelerin kurmay ismiydi. Acımasız bir adamdı. Gittiği, uğradığı, geçtiği her yerde kan ve acı bırakan bir adamdı.

İSLÂM İÇ SAVAŞI YAPIYOR, TERÖRÜN HER FORMATINI ACIMASIZCA UYGULUYORDU

Mezhep eksenli “İslâm iç savaşı” planlarının, Fars-Arap savaşlarının önde gelen uygulama adamıydı. İran adına direniş dese de, ”terör”ün bütün formatlarını kullanan, Şii dünyasının efsaneleştirdiği bir isimdi.

ABD tarafından dün Bağdat Havaalan’nda öldürüldü. Onunla birlikte Hizbullah ve Haşd-i Şabi yöneticileri de öldürüldü. Saldırı emri doğrudan ABD Başkanı Trump tarafından verilmişti. Trump, saldırıdan önce İran’ı hedef almış, 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Batı, İslâm’la savaşı kaybedecek. Türkiye ile savaşı kaybedecek. Erdoğan’la savaşı kaybedecek. 26 Ekim 2020 | 4.467 Okunma “Acımasız Direniş”i coğrafyaya yaydık. Bu ülkeye inanın, en ön safa geçin. 23 Ekim 2020 | 1.452 Okunma Adam tek bir cümle ile Türkiye’ye karşı bütün gizli planları açık etti 20 Ekim 2020 | 5.527 Okunma “Işıklar yanıyor” diyen adam! Türkiye’yi, hepimizi tehdit etti. 16 Ekim 2020 | 2.782 Okunma Türkiye, kuşatma için gelenleri şoka uğrattı. Peki siz, neredesiniz? 13 Ekim 2020 | 2.979 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar