Kasım Süleymani... Efsane mi, katil mi?

Fars/İran emperyal gücünün sembol isimlerinden biriydi. İran’ın derin yapısına mensup bölge geneline yayılan sinir ağlarının kesişme noktasıydı. Devrim Muhafızları, Hizbullah, Haşd-i Şabi ve diğer örgüt ve yapılanmalarının beyniydi.

Direkt dini Lider Hamaney’e bağlı; Afganistan, Irak, Suriye, Lübnan, Yemen’e kadar örtülü operasyonların, gayri resmi savaşların müdahalelerin kurmay ismiydi. Acımasız bir adamdı. Gittiği, uğradığı, geçtiği her yerde kan ve acı bırakan bir adamdı.

İSLÂM İÇ SAVAŞI YAPIYOR, TERÖRÜN HER FORMATINI ACIMASIZCA UYGULUYORDU

Mezhep eksenli “İslâm iç savaşı” planlarının, Fars-Arap savaşlarının önde gelen uygulama adamıydı. İran adına direniş dese de, ”terör”ün bütün formatlarını kullanan, Şii dünyasının efsaneleştirdiği bir isimdi.

ABD tarafından dün Bağdat Havaalan’nda öldürüldü. Onunla birlikte Hizbullah ve Haşd-i Şabi yöneticileri de öldürüldü. Saldırı emri doğrudan ABD Başkanı Trump tarafından verilmişti. Trump, saldırıdan önce İran’ı hedef almış, 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
* Erdoğan “Türkiye Ekseni” dedi, hepsi yanından kaçtı Peki, sizi oraya kim koymuştu? * Yüz yıl sonra bir kez daha Türkiye’yi yalnız bırakıp, başka adreslere koştular. * Hiçbir ittifak bu ülkeyi coğrafya dışına itemez, 21. yüzyılı anlamadınız! * Müslümanlık direnişin dilidir, vesayetin değil. O örtü sizi gizlemez.. 27 Şubat 2020 | 20 Okunma Korona: İnsan ırkının en korumasız, en savunmasız, çaresiz hali 24 Şubat 2020 | 3.457 Okunma * Almanya; aşırı sağ ve İslamofobi için ‘kuluçka ülke’ oldu. 21 Şubat 2020 | 596 Okunma * Büyük ülkede küçük hesaplar.. 19 Şubat 2020 | 3.570 Okunma * “Hadi bir Rus uçağı daha düşürüp ABD’ye sığınalım!” 17 Şubat 2020 | 3.513 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar