* Evet, bir ‘Beka’ meselemiz vardır. Dün de vardı, yarın da olacaktır… * Anadolu’yu vatan bildiğimiz günden bu yana bu böyledir.. * Bin yıldır beka mücadelesi üzerine tarih biçimlendirdik.. * Sadece 15 Temmuz’a bakın, yetecektir!

Türkiye’de bir “Beka” sorunu var mıdır, vardır?Bugün var mıdır, vardır. Dün var mıydı, vardı. Gelecekte olacak mı, olacaktır..Sadece Türkiye’de değil, coğrafyanın tamamında var...

Türkiye’de bir “Beka” sorunu var mıdır, vardır?

Bugün var mıdır, vardır. Dün var mıydı, vardı. Gelecekte olacak mı, olacaktır..

Sadece Türkiye’de değil, coğrafyanın tamamında var mıdır, vardır. Afganistan’dan Kızıldeniz kıyılarına, Basra’dan ve Mezopotamya’dan Anadolu içlerine, Balkanlardan Kafkaslara kadar Beka meselesi tarihimizin her döneminde en öncelikli konudur.

Bu ülkenin siyasi tarihi “beka” meselesi üzerine karakter kazanmıştır. Bu ülkenin, bu milletin Anadolu’yu yurt edindikten sonra, yüzyıllar boyunca verdiği mücadelenin tamamı beka meselesi üzerine biçimlenmiştir.

Anadolu neden kuşatma altında? Yüzyıllardır bu neden değişmez?

Zaferlerimizin bile, dört kıtaya yayılışımızın bile temelinde bir beka meselesi vardır. Bu ülkenin mücadele tarihi ne kadar yoğunsa, ne kadar çetinse beka meselesi de o kadar gerçektir, o kadar ciddidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
* Trump’ın Golan çıkışı ve Kudüs. Siz iki Veliaht, sözünüz var mı? * Yüzlerce yıllık hesap görülecek, İstanbul bile masaya konulacak.. * Ama hesaplaşma nedir, “Beka” nedir biz biliriz.. 23 Mart 2019 | 5.772 Okunma O sadece bir ırkçı, İslâm ve Türk düşmanı değildi! Saldırı asla bireysel değildi, Katil de asla yalnız değildi..Ona Türkiye’yi hedef gösteren kim? Bizi Doğu’dan kuşatmaya çalışan kim? 21 Mart 2019 | 5.762 Okunma Çanakkale savunması, 104 yıl, 15 Temmuz savunması, 3 yıl.. 19 Mart 2019 | 5.911 Okunma * “Zulüm 1453’te başladı” diyenle “Viyana 1683” diyen aynıdır. * İstanbul’un Batısına geçmeyin diyenle, 15 Temmuz’da köprü kapatan aynıdır. * Yeni Zelanda’daki Cuma katliamı terör değildir.. * Bin yıllık hesaplaşmadır bu. Ve bin yıl daha bu topraklardayız! 16 Mart 2019 | 6.167 Okunma * Boeing üzerinden dünyalar savaşı. Mesele, sadece uçak kazası değil. * ABD’ye yönelik ‘karşı ekonomik savaş’ bu. Bir intikam girişimi.. * Küresel ticaret savaşında bir adım sonraya geçildi.. 14 Mart 2019 | 5.859 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar