* Evet, bir ‘Beka’ meselemiz vardır. Dün de vardı, yarın da olacaktır… * Anadolu’yu vatan bildiğimiz günden bu yana bu böyledir.. * Bin yıldır beka mücadelesi üzerine tarih biçimlendirdik.. * Sadece 15 Temmuz’a bakın, yetecektir!

Türkiye’de bir “Beka” sorunu var mıdır, vardır?Bugün var mıdır, vardır. Dün var mıydı, vardı. Gelecekte olacak mı, olacaktır..Sadece Türkiye’de değil, coğrafyanın tamamında var...

Türkiye’de bir “Beka” sorunu var mıdır, vardır?

Bugün var mıdır, vardır. Dün var mıydı, vardı. Gelecekte olacak mı, olacaktır..

Sadece Türkiye’de değil, coğrafyanın tamamında var mıdır, vardır. Afganistan’dan Kızıldeniz kıyılarına, Basra’dan ve Mezopotamya’dan Anadolu içlerine, Balkanlardan Kafkaslara kadar Beka meselesi tarihimizin her döneminde en öncelikli konudur.

Bu ülkenin siyasi tarihi “beka” meselesi üzerine karakter kazanmıştır. Bu ülkenin, bu milletin Anadolu’yu yurt edindikten sonra, yüzyıllar boyunca verdiği mücadelenin tamamı beka meselesi üzerine biçimlenmiştir.

Anadolu neden kuşatma altında? Yüzyıllardır bu neden değişmez?

Zaferlerimizin bile, dört kıtaya yayılışımızın bile temelinde bir beka meselesi vardır. Bu ülkenin mücadele tarihi ne kadar yoğunsa, ne kadar çetinse beka meselesi de o kadar gerçektir, o kadar ciddidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD-İran değil, Arap-Fars savaşı bu 21 Mayıs 2019 | 4.211 Okunma ABD İran’a saldırmaz, yeni bir Arap-Fars savaşı çıkarır 17 Mayıs 2019 | 3.278 Okunma Yeni bir Fars-Arap savaşı mı başlıyor? 14 Mayıs 2019 | 4.607 Okunma İmamoğlu yok, İstanbul’a el koyma planı yapıyorlar 10 Mayıs 2019 | 12.848 Okunma İmamoğlu projesi çöktü 07 Mayıs 2019 | 10.884 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar