Dünyayı sallayan o konuşmayı, Erdoğan’dan başka kim yapabilir?

Türkiye’nin büyük gücü kendisi ve iddiasıdır. Bu; coğrafyasından, yüzyıllara dayanan devlet tecrübesinden, tarih yapıcı rolünden, geleceğe dönük hesaplarından beslenir...

Türkiye ile ilgili her şey güçle, iddialarıyla tanımlanmıştır.

Türkiye’nin en büyük zaafı, zayıflığı da kendisidir. Bu zayıflığı da kendisinden, coğrafyasından, yüzyıllardır hiç kesilmeyen çok büyük iç ve bölge hesaplaşmalarından gelir. Türkiye her zaman içeriden durdurulmuş, durdurulmaya çalışılmıştır.

BÜYÜK YÜKSELİŞLERİNMİMARLARI VE KÜÇÜKHESAPLARIN KÖTÜLERİ..DÜĞÜMÜ GÜÇLÜ LİDERLER ÇÖZER..

Anadolu’daki bin yıllık siyasi tarihimiz hep bu zıtlık, bu çatışma içinde geçmiş, yüzyıllarımız büyük yükselişlerin mimarları ile bu yükselişleri durdurmaya dönük kötülüklerin hesaplaşması olmuştur.

Bu düğüm, çoğu zaman güçlü liderler tarafından çözülmüştür. Bölgesel ve küresel ölçekte güç hareketliliklerini çok iyi yorumlayan, buna bağlı akıl inşa eden, bazen çok sert bazen de zamana yayılmış bir dönüşüm izleyen öncüler, devletler sürekliliğini sağlamış, liderlik ettiği ülkeyi bütün güç haritalarının merkezine yerleştirmiştir.

YÜKSELİŞİMİZ DE ÇÖKÜŞÜMÜZ DE DÜNYAYISARSAR, TARİHİ DEĞİŞTİRİR.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NATO Türkiye için birinci tehdit oldu. 04 Aralık 2019 | 4.559 Okunma Barbaros Hayrettin Paşa, 473 yıl sonra geri döndü 02 Aralık 2019 | 3.768 Okunma Türkiye’nin bir hareketi ile Avrupa savunması çöktü.. 28 Kasım 2019 | 7.316 Okunma Yeni sömürgecilik dalgası, Müslümanlar eliyle gelecek 26 Kasım 2019 | 4.990 Okunma Kiralık katil Dahlan’ın başına 4 milyon dolar ödül konulacak 23 Kasım 2019 | 2.901 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum