Dünyayı sallayan o konuşmayı, Erdoğan’dan başka kim yapabilir?

Türkiye’nin büyük gücü kendisi ve iddiasıdır. Bu; coğrafyasından, yüzyıllara dayanan devlet tecrübesinden, tarih yapıcı rolünden, geleceğe dönük hesaplarından beslenir...

Türkiye ile ilgili her şey güçle, iddialarıyla tanımlanmıştır.

Türkiye’nin en büyük zaafı, zayıflığı da kendisidir. Bu zayıflığı da kendisinden, coğrafyasından, yüzyıllardır hiç kesilmeyen çok büyük iç ve bölge hesaplaşmalarından gelir. Türkiye her zaman içeriden durdurulmuş, durdurulmaya çalışılmıştır.

BÜYÜK YÜKSELİŞLERİNMİMARLARI VE KÜÇÜKHESAPLARIN KÖTÜLERİ..DÜĞÜMÜ GÜÇLÜ LİDERLER ÇÖZER..

Anadolu’daki bin yıllık siyasi tarihimiz hep bu zıtlık, bu çatışma içinde geçmiş, yüzyıllarımız büyük yükselişlerin mimarları ile bu yükselişleri durdurmaya dönük kötülüklerin hesaplaşması olmuştur.

Bu düğüm, çoğu zaman güçlü liderler tarafından çözülmüştür. Bölgesel ve küresel ölçekte güç hareketliliklerini çok iyi yorumlayan, buna bağlı akıl inşa eden, bazen çok sert bazen de zamana yayılmış bir dönüşüm izleyen öncüler, devletler sürekliliğini sağlamış, liderlik ettiği ülkeyi bütün güç haritalarının merkezine yerleştirmiştir.

YÜKSELİŞİMİZ DE ÇÖKÜŞÜMÜZ DE DÜNYAYISARSAR, TARİHİ DEĞİŞTİRİR.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Batı, İslâm’la savaşı kaybedecek. Türkiye ile savaşı kaybedecek. Erdoğan’la savaşı kaybedecek. 26 Ekim 2020 | 4.457 Okunma “Acımasız Direniş”i coğrafyaya yaydık. Bu ülkeye inanın, en ön safa geçin. 23 Ekim 2020 | 1.451 Okunma Adam tek bir cümle ile Türkiye’ye karşı bütün gizli planları açık etti 20 Ekim 2020 | 5.526 Okunma “Işıklar yanıyor” diyen adam! Türkiye’yi, hepimizi tehdit etti. 16 Ekim 2020 | 2.778 Okunma Türkiye, kuşatma için gelenleri şoka uğrattı. Peki siz, neredesiniz? 13 Ekim 2020 | 2.979 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum