Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da savaşı önler. Karadeniz’e çok dikkat! - Herzog neden geliyor? Kuşatma cepheleri birer birer çöküyor.

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı İbrahim Karagül’ün bugünkü (21.01.2022)’’ - Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da savaşı önler. Karadeniz’e çok dikkat! - Herzog neden geliyor? Kuşatma cepheleri birer birer çöküyor.’’ başlıklı yazısı.

ABD, EastMed projesinden çekildi. Akdeniz doğal gazını Avrupa’ya taşıyacak Yunanistan çözümü çöktü. Türkiye’ye karşı geliştirebildikleri en büyük projeleri iflas etti.

ABD çekilir çekilmez İsrail-Türkiye yakınlaşması hız kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da EastMed konusunda İsrail’le görüştüklerini açıklamıştı. Şimdi İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog’un Türkiye ziyareti bekleniyor.

“AKDENİZ CEPHESİ” NE OLDU? KİMLERİN PLANI SIFIRLANDI? HANİ, NEREDE O ÇEVRELEME?

Bu gelişme Türkiye’yi Akdeniz’de boğmaya dönük bütün hesapların nasıl bir bir sıfırlandığının en önemli göstergelerinden biridir. İsrail, bazı Arap ülkeleri, Avrupa ve ABD hep birlikte Türkiye karşısında bir Akdeniz Cephesi kurmuştu.

Ortak tatbikatlardan ortak enerji projelerine, şımarık ve pervasız gövde gösterilerinden açık meydan okumalara hepsi Türkiye’nin direncine yenildi. Güney Kapısı’nı kapatamayanlar Akdeniz-Ege-Batı Kapısı’nı kapatacaklardı! Öyle görünüyor ki, hepsinden geri adım atılıyor.

İran sınırından Akdeniz’e, Ege’den Balkanlar’a Türkiye’yi çevreleme, kuşatma, durdurma projeleri ardı ardına başarısızlıkla sonuçlanıyor. Öyle görünüyor ki, Akdeniz enerji satrancında Türkiye tezleri, yeni ittifak halkaları inşa edecek.

ARAP CEPHESİ DE ÇÖKTÜ. BAE’DEN SONRA İSRAİL.. YENİ EKONOMİK HAVZA?

Hatırlayalım; BAE, S. Arabistan, Bahreyn, Mısır ve İsrail Türkiye’ye karşı bir “Arap Cephesi” kurmuştu. Ülkemiz hem ABD ve Avrupa hem de Araplar üzerinden durdurulacaktı. O proje de çöktü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
- İnsanlık Batı’yı durdurmalı. “Toplu yokoluş” yaşanabilir. - ‘Kurucu milletler” dönmeli. Köleler ordusu dağıtılmalı. 08 Nisan 2022 | 968 Okunma - Türkiye dünyanın eksenini değiştirdi. - Batılı düzenin sonu: Trilyon dolarlar, yeni adres arıyor - “Yıldız Ülke”den yeni sürprizler bekleyin! 01 Nisan 2022 | 2.211 Okunma - İmparatorluk döndü! Yeni “süper güç” ve son meydan savaşı - Erdoğan’a Abdülhamit kaderi yazanlar büyük hesap hatasına düştü. 29 Mart 2022 | 3.665 Okunma - Dün: Müslüman soykırımı yapalım. / Bugün: Müslümanlar bizi savunsun. - Dün: Erdoğan Batı düşmanı. Bugün: Kurtar bizi Erdoğan. 22 Mart 2022 | 1.572 Okunma “Erdoğan’ı devir, Türkiye’yi durdur” diyenlere ne oldu? - Hepsi niye Türkiye’ye koştu? 18 Mart 2022 | 2.244 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar