CHP’nin vatanseverleri, İyi Parti’nin milliyetçileri, muhafazakârların yerlileri!

Türkiye’de artık iç siyaset yoktur. İç iktidar mücadelesi diye bir şey kalmamıştır. “Türkiye ekseni” ile “çokuluslu eksen” arasında korkunç bir mücadele vardır....

Türkiye’deki mücadele küreseldir. Küresel güç hareketlilikleriyle, yeni güç haritalarıyla ilgili bir haldir.

Bir nihai hesaplaşma vardır. Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana hep örtük biçimde devam eden vesayet modelinin mandacı siyasetin, son büyük kalkışması vardır.

Sağcı-solcu, liberal, muhafazakâr, İslamcı, milliyetçi siyasi kimlikler, bu hesaplaşmaya göre bölünmüş, ayrışmıştır. Çünkü artık o kimlikler belirsizleşmiş, kimlik olma özelliğini kaybetmiştir.

KAVGAYI, ŞEHİRLERİMİZE,EVLERİMİZE TAŞIDILAR.“İÇ İŞGAL” DENEN ŞEY BUDUR.

Herkes eski kimlikleriyle bu hesaplaşmaya katılmış ama bu kimlikler işin pazarlama biçimidir. Gerçekte kavga başkadır. Kavga, Türkiye ve Türkiye’ye karşı olanların kavgasıdır ve artık içeriye taşınmıştır. Dışarıda yürütmemiz gereken kavga evin içine taşınmıştır.

Türkiye’yi durdurma hesapları ABD’den, Avrupa’dan, Suriye ve Irak’ın kuzeyinden, Ege ve Akdeniz’den sokaklarımıza, evlerimize, başkentimize, İstanbul’umuza, zihinlerimize taşınmıştır. Uzunca bir süredir “iç işgal” dediğim şey budur. “İç işgalci” dediğimiz ittifaklar, onlara bağlı mevziler, yapılanma artık içeridedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
VİP Dinleme Davası: ABD ve İsrail istihbarat çetesi.. 23 Ocak 2020 | 3.821 Okunma Baş döndürücü, zihin karıştırıcı, hoyrat bir yeni dünya oluşuyor 21 Ocak 2020 | 3.295 Okunma Türkiye için artık “savunma siyaseti” dönemi kapanmıştır! 17 Ocak 2020 | 4.203 Okunma Peki, şimdi ne olacak? Trump’ın açıklaması krizi durduracak mı? 09 Ocak 2020 | 4.611 Okunma Trump, İran’ın gururunu kırdı, haysiyetiyle oynadı 07 Ocak 2020 | 7.151 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum