“Büyük bir duruma hazırlık” ne demek? Birileri Türk-Arap savaşı mı istiyor? Mekke-Medine kavgası başlar.. Seçim döneminde bölgemize dikkat!

Türkiye bugünden itibaren seçim atmosferine giriyor. AK Parti belediye başkan adaylarının önemli bir bölümünü bugün açıklayacak. Aslında İstanbul, Ankara ve birçok ilin belediye başkan adayları...

Türkiye bugünden itibaren seçim atmosferine giriyor. AK Parti belediye başkan adaylarının önemli bir bölümünü bugün açıklayacak. Aslında İstanbul, Ankara ve birçok ilin belediye başkan adayları, İstanbul gibi bazı illere bağlı ilçelerin adayları zaten az çok biliniyor.

Şu bir gerçek: Bu seçim de, AK Parti ile diğer partiler arasındaki seçim yarışından çok AK Parti ne tür bir seçim süreci izleyecek, ne tür yenilikler yapacak, aday profilleriyle neyi gösterecek, siyasete yeni neler katacak soruları ana tartışma konusu olacak.

Kampanya döneminin ağırlık merkezi seçimden çok AK Parti söylem ve yöntemleri olacak. Bu da Türk siyasetinde AK Parti’nin söylem ve insan gücünün çok ileride olmasından kaynaklanıyor. Elbette bugünden itibaren bunları tartışıp bunları yazıp konuşacağız.

“Büyük bir duruma hazırlık” ne demek?

Ama; coğrafyamızda olup bitenlerden asla yüz çevirmeyeceğiz. Çünkü; kuvvetle muhtemel bu seçim döneminde oldukça radikal, Türkiye dâhil bütün bölgeyi etkileyecek gelişmelere tanık olacağız. İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun Umman’dan sonra Bahreyn’e yapacağı ziyaret, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Cemal Kaşıkçı cinayetinden sonra Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gitmesi, BAE ve Körfez ülkeleri ile İsrail, S. Arabistan, Mısır arasındaki tuhaf trafik endişe verici işaretler sunuyor bize. Netanyahu’nun Bahreyn ziyareti için yapılan yorum şu:

Bu bir bölgesel savaş hazırlığıdır

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O gemiye kimin korsanı saldırdı? Neden herkes ‘Fransa’ dedi? İşte modern korsanlık örnekleri. 25 Ocak 2021 | 3.647 Okunma Biden’den kimler sinyal bekliyor? Bu silik, aciz adam size yardım edemez. 22 Ocak 2021 | 5.119 Okunma ABD içeriden kuşatıldı! Başkenti işgal altında. Çöküş durdurulamaz. 18 Ocak 2021 | 3.209 Okunma Sosyal medya şirketleri, ABD’den sonra ilk hedef Türkiye’ye saldıracak... İhaleler çoktan dağıtıldı. 14 Ocak 2021 | 4.007 Okunma İmparatorluğun çöküşü.. ABD küreselleşmesi bitti. Kendi içinde yerelleşme çatışmalarına hazır olun. 11 Ocak 2021 | 3.913 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar