Bugün gözlerimiz Soçi’de, dikkatimiz saat 22.00’de. Putin satar mı, göreceğiz.

Akdeniz’den İran sınırına kadar, Türkiye’yi güneyden tehdit eden hiçbir yabancı işgal varlığına, onların kontrolündeki terör ağlarına izin verilemez.

İster siyasi yolardan isterse askeri yoldan bu kuşaktaki her türlü tehditle mücadele etmek bir milli hedef ve zorunluluktur. Bu kuşaktaki her yabancı işgal, her terör yapılanması Türkiye için öncelikli tehdittir.

HALEP-MUSUL HATTI, BİZİMİÇİN GÜVENLİK HATTI OLACAK

Halep-Musul hattının kuzeyindeki her terör hareketi, her tehdit, Türkiye için ciddi güvenlik sorunudur ve o tehditle yüzleşmek ülkemiz için meşru müdafaadır.

Çünkü; Suriye ve Irak’ta olanlar, bu kuşağa yönelik bütün bölgesel ve çokuluslu senaryoları açık etmiş, bu senaryoların tamamının Türkiye’yi tehdit ettiği, edeceği, buna göre planlandığı artık kesinleşmiştir.

Coğrafyamızda yüz yıl önce olanlar bugüne taşınmış, ülkeler “örtülü bahaneler”le işgal edilmiş ya da iç savaşlara sürüklenmiş, tehlike adım adım sınırlarımıza dayanmış, “Türkiye Cephesi” ilan edilmiş, Kızıldeniz ile Basra Körfezi arasında, ülkemizin bir bölümünü de içine alan detaylı, çok iyi çalışılmış bir harita planı uygulanır olmuştur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadife Devrim ve Arap Baharı bitti. Peki ya bu yeni dalga ne? 19 Kasım 2019 | 5.435 Okunma Skandal beklediler, olmadı. AB ile dövenler şimdi ABD silahı ile vuruyor. 16 Kasım 2019 | 4.328 Okunma Erdoğan-Trump zirvesinden ne çıktı? İçeride kimler hayal kırıklığı yaşadı? 15 Kasım 2019 | 6.402 Okunma Dünya tersine döndü! Trump: Darbeyi durdurun. 09 Kasım 2019 | 5.387 Okunma Ülkemi uyarıyorum: Türkiye düşmanlığı adres değiştirdi. 06 Kasım 2019 | 11.396 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum