Biden seçimi almadı, Trump tasfiye edildi. Dijital diktatörlük çağı: Twitter başkan devirdi

Artık ABD’nin dünya ile hesaplaşması değil, kendi içinde hesaplaşması öne çıkacak. Şu an, 3 Kasım seçimiyle birlikte bu iç hesaplaşma ölümcül bir dövüşe döndü.

Dünya, ibretle ABD’yi izliyor. Birçok ülke kıs kıs gülüyor, bazı güçler içten içe seviniyor. Çünkü herkes, bir süper gücün içten içe çöküşünü izliyor. Son seçim, ABD için tükenişin miladı olacak.

Küresel ölçekte kredisini çoktan tüketen, imajını çökerten, birçok konuda alay konusu haline gelen, kaba güç dışında hiçbir varlığı kalmayan, yeni yükselen güçler karşısında sürekli mevzi kaybedip kendi içine doğru çekilen bir ülkenin bir adım sonrasını öngörmeye çalışıyoruz.

Bir zamanlar tek başına dünya düzeni kurmaya girişen gücün, içine düştüğü çaresizliği, gülünç durumu, toplumsal bölünmelerini, gerilimlerini, iç çatışmalarını, bir seçimi bile düzgün yapamamasını, seçim yolsuzluklarını izliyoruz.

Kim başkan olursa olsun bu çöküşü durduramaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD içeriden kuşatıldı! Başkenti işgal altında. Çöküş durdurulamaz. 18 Ocak 2021 | 2.839 Okunma Sosyal medya şirketleri, ABD’den sonra ilk hedef Türkiye’ye saldıracak... İhaleler çoktan dağıtıldı. 14 Ocak 2021 | 3.977 Okunma İmparatorluğun çöküşü.. ABD küreselleşmesi bitti. Kendi içinde yerelleşme çatışmalarına hazır olun. 11 Ocak 2021 | 3.899 Okunma Türkiye yükselirken alçalanlar: Menderes iması, Almanya iması, feci son iması. Yahu siz kimsiniz? 07 Ocak 2021 | 3.678 Okunma *Salgın sonrası fırtına var. *Türkiye 2021’de dünyayı çok daha fazla şaşırtacak! 04 Ocak 2021 | 6.200 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar