Batı’nın “yeni düşman”ı kim olacak? Çin mi, Rusya mı yoksa Türkiye mi?

Batının; ABD ve Avrupa’nın küresel iktidarı, düşmanlık, ötekileştirme ve talan üzerine kuruludur. Bu, yüzyıllardır böyledir. 21. yüzyılda da böyle olacaktır. Düşman üretme...

Batının; ABD ve Avrupa’nın küresel iktidarı, düşmanlık, ötekileştirme ve talan üzerine kuruludur. Bu, yüzyıllardır böyledir. 21. yüzyılda da böyle olacaktır. Düşman üretme stratejisinin kısa bir özeti bile, ABD ve Avrupa’nın bundan sonra atacağı adımları öngörmek için yeterli olacaktır.

Batı, düşmanını; sömürgecilik dönemini başlattığında dünyanın geri kalanını “barbarlar” diye tanımlayarak üretti. Güneydoğu Asya ve Amerika kıtasında yerlileri “medenileştirme” kavramıyla ötekileştirip küreselleşme yolunda güç inşa etmeye başladı.

Latin Amerika’dan Malay dünyasına, Hindistan’dan Müslüman coğrafyaya bu şekilde “düşman” üreterek yayıldı. Küresel talan böyle başlatıldı. Bu tarih çok kanlı  vahşi bir siyasi tarihe böyle imza attı.

Ebu Gureyb, işkence merkezleri, “İslam-Terör” bağlantısı aynı projeydi.

Haçlı Savaşları ile Irak’ın işgali aslında aynı şeydi. Osmanlı’yı dağıtıp paylaşmaları aynı şeydi. Yüzyıllardır “düşman İslam”dı. 

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
* Erdoğan KKTC’de ne müjde verecek? * İmparatorluklar aklı geri döndü! 19 Temmuz 2021 | 3.704 Okunma O gece… “Vurun, öldürün, ezin.” “15 kişi pert, ateş ediyoruz” 12 Temmuz 2021 | 2.322 Okunma Peki, 15 Temmuz sonrası ne oldu? Onlar ne yaptı, biz ne yaptık? Türkiye haritaları nasıl yırtıp attı! İçeriden kuşatma planı da çökecek Nokta! 08 Temmuz 2021 | 1.173 Okunma * 15 Temmuz saldırısı bir medeniyetler çatışmasıdır. * O gece; “Son Vatan” Türkiye, coğrafyanın “Anavatanı” oldu. * 2023 öncesi yine saldıracaklar. Ama FETÖ’den beter olacaklar. 05 Temmuz 2021 | 1.621 Okunma Yalan; bir teröre, kitle imha silahına dönüştü. Bir iç tehdit halini aldı. “Savunmak” yenilgidir! 01 Temmuz 2021 | 3.432 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar