“Atlantik Perestroykası”, büyüyen Türkiye fırtınası. Gençler, ‘iç işgalciler’e direnin!

Doğu’nun ve Batı’nın sürprizi Türkiye’nin akıl sıçraması, Batı dünyasını alarma geçirdi

ABD ve Avrupa’nın tek yanlı küresel saltanatı bitti. ABD’nin küresel jandarma rolü tarihe karıştı. Yeryüzünün her köşesine müdahale gücü kırıldı. Ülkelere ayar verme, iktidar/rejim değiştirme alanı daraldı.

Dünya ekonomisini yönetme becerisi, milletler ve devletler üzerinde itibar ve nüfuzetkisi çöktü. Küresel ölçekte sistematik sömürge politikaları yerini kaba yağmacılığa bıraktı. Bu da ABD varlığının basit yağmacılığa dönüştüğünü ve tükenişini ifade ediyor.

Kendi içinde boğuşan bir imparatorluğun yavaş yavaş çöküşünü izliyoruz. Kendileri bile “artık dünyanın tamamına hükmetme becerimiz ve gücümüz kalmadı” diyorlar. “En azından bir bölümünde etkimizi sürdürelim” diyorlar. Öyle bir dünya oluştu ki, ABD’ye uzak olan güç kazanıyor, yakın olan zayıflıyor.

Avrupa Birliği düşüncesi öldü. AB’nin “Tek Avrupa” cazibesi çöktü. Geriye bir Alman imparatorluk düşüncesi kaldı. Doğu ve Güney Avrupa, bu düşünceye ....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O güç elinden zorla alındı! Batı, kendi kibrine yenildi. Jeopolitik deprem başladı. Biz kıtaların, iklimlerin rengi, kokusu, gücüyüz. 23 Eylül 2021 | 790 Okunma * Türkiye saldırgan öyle mi! Siz bu ülkeye işgal orduları çağırırsınız. * ABD’nin ne işi var Dedeağaç’ta? Hadi açık sırlarınızı konuşalım. Saçınızı başınızı yolacaksınız! 20 Eylül 2021 | 2.097 Okunma Türkiye Batı’yı tehdit mi ediyor? Dışarıdaki “cephe” nasıl çöktü? İçeride “U dönüşleri”ni bekleyin! 17 Eylül 2021 | 2.104 Okunma ABD’nin 21. yüzyılı neden 20 yılda bitti? İslâm’la savaş planı Batı’yı nasıl tüketti? Türkiye neden yükselişe geçti? 13 Eylül 2021 | 983 Okunma 11 Eylül ve en uzun yirmi yıl. Batı, 21. yüzyılı ‘İslâm’la savaş’ yüzünden kaybetti. 09 Eylül 2021 | 653 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar