* Alparslanlar öne çıksın! Son sabrımız yüz yıl sürdü. * Bu ülkeyi Bizanslılara asla terk etmeyeceğiz. O örtüyü kaldıracağız.

26 Ağustos 1071… Asya’dan gelen Müslüman bir ordunun, Müslüman bir komutanın, yeryüzünün en büyük gücünü dize getirdiği, tarihi ve coğrafyayı değiştirdiği, zamanın küresel...

26 Ağustos 1071… Asya’dan gelen Müslüman bir ordunun, Müslüman bir komutanın, yeryüzünün en büyük gücünü dize getirdiği, tarihi ve coğrafyayı değiştirdiği, zamanın küresel güç haritasını altüst ettiği bir tarih bu.

Alparslan ve ordusu Malazgirt Zaferi ile; İstanbul’un fethinin ve çağ değişiminin ilk adımını atıyor, İstanbul’un fethi ile aynı şeyi yapıyordu. Dünya tarihi için coğrafyayı yeniden tanımlıyor, Doğu-Batı kavramını yeniden şekillendiriyordu.

Malazgirt sadece askerî bir başarı değildi. O dönem dünyanın merkezi olan coğrafyanın bütün jeopolitik eksenini değiştiriyor, sadece coğrafyanın değil, Batı’nın tarihini de yeniden yazıyordu.

Alparslan Anadolu’dan sürdü. Fatih Avrupa’dan sürecekti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2023’ü beklemeyecekler. Siyaset dışı saldırı gelecek. -Tehlikeli bir hazırlık var. Türkiye’nin sinir sistemi, genetiği, haritası hedef. 25 Ekim 2021 | 6.771 Okunma 2023’ü beklemeyecekler. Siyaset dışı saldırı gelecek. -Tehlikeli bir hazırlık var. Türkiye’nin sinir sistemi, genetiği, haritası hedef. 25 Ekim 2021 | 501 Okunma -Aklımda; Üç Kapı, Üç Cephe. Masada kalan harita. -Afrika’da ne yapıyoruz? Fransa’yı çıldırtan şey ne? 18 Ekim 2021 | 1.961 Okunma Türkiye, “Osmanlı’nın çöküşü” gibi çökecekti. Yeni harita çizilecekti. - Birileri 2016 öncesine döndürmeye çalışıyor. O müdahale yapılmalı! 14 Ekim 2021 | 3.204 Okunma İran sınırı geçerse ne olur? Bir “gizli anlaşma” var mı? *İran Doğu Cephesi açar, biz Doğu Kapısı’nı açarız. *İsrail öfkesi değil, Türkiye korkusu. Bu sefer iş ciddi. 11 Ekim 2021 | 3.322 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar