“Acımasız Direniş”i coğrafyaya yaydık. Bu ülkeye inanın, en ön safa geçin.

Onlar; Anadolu’yu, sığındığımız “Son Kale”yi devirmeye çalıştılar, biz yeni ve çok güçlü kaleler kurduk. Onlar; Türkiye’yi daha küçük parçalara ayırmaya, tarih dışına itmeye, coğrafyadan sürmeye çalıştılar...

Onlar; Anadolu’yu, sığındığımız “Son Kale”yi devirmeye çalıştılar, biz yeni ve çok güçlü kaleler kurduk.

Onlar; Türkiye’yi daha küçük parçalara ayırmaya, tarih dışına itmeye, coğrafyadan sürmeye çalıştılar, biz Türkiye’yi coğrafya kimliğine dönüştürdük.

Onlar; sesimizi-soluğumuzu kesmeye, varoluş kimliğimizi aşındırmaya ve ezmeye çalıştılar, biz, okyanuslara ulaşan bir siyasi dil, bilinç ve kimlik inşa ettik.

Onlar; Türkiye’yi bir yüz yıl daha güçsüz bırakmaya, rehin almaya, kontrol altında tutmaya çalıştılar, biz yüzyıl boyunca devam eden tek yanlı bağımlılık ilişkisini reddettik. “Cephe olma”, “köprü olma” tanımlarını reddettik. Alabildiğine güç inşa ettik, kendi gücümüze yatırım yaptık.

“Bir daha harita çizemezsiniz” dedik. “Artık Türkiye bu, coğrafya bu” dedik.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akdeniz cephesini bölme. Batı kuşatmasını dağıtma. Arabistan’la yakınlaşma, Mısır’la deniz anlaşması. İçerideki kuşatma kırılır! 06 Mayıs 2021 | 1.486 Okunma Karabağ’dan Fergana’ya: ‘Büyük Oyun’da 3. cephe. Türkiye ve Türk dünyası, Orta Asya’da ‘yerli’ bir küresel aktör inşa etmeli. Bu, bizim 21. yüzyılımız. 03 Mayıs 2021 | 890 Okunma *Türkiye ABD’yi nasıl tehdit ediyor! *Bin yıldır tehdit hep Batı’dan geldi. *Osmanlı sonrası en büyük güç bu.. 30 Nisan 2021 | 2.171 Okunma “İç işgalciler” zil takıp oynadı. “Muhafazakâr Amerikacı”lar sahaya sürüldü. Ama dünyanın ekseni değişecek. 26 Nisan 2021 | 1.272 Okunma 2023’ten umutlarını kestiler. Olağanüstü arayışlar başladı. İstiklal Savaşı içeride yaşanıyor. 15 Temmuz’dan beter olursunuz! 22 Nisan 2021 | 1.897 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar