ABD Suriye’den de çekilecek. BAE niye Türkiye’ye yaklaştı? Bin Zayed bile gördü. Akşener, Kılıçdaroğlu için çok sürpriz olacak.

Doğu Roma’yı silen biz, yerimizde mi duracaktık !

ABD’nin Afganistan’dan “kaçar gibi” çekilmesinin Türkiye’de soğukkanlı bir değerlendirmesi olamadı. Korkunç bir gürültü çıkarıldı, ABD ve Avrupa’nın çizdiği “Taliban algısı” ile bütün gerçekler gölgelendi.

Amaçlanan da oydu. “Büyük ülkeler kendi oyununu oynasın, Türkiye’nin eli kolu bağlı kalsın” istediler. Bu amaçla yine içerideki ekiplerini harekete geçirdiler. Kör ve sağır bırakmak istediler.

Yirmi yıldır devam eden ve Batı’nın ülkeleri işgal gerekçesi olarak “küresel terörle mücadele” olarak pazarlanan “21. yüzyılın en büyük yalanı”nın zihinleri nasıl felç ettiğini, bu olayda bir kez daha gördük.

Ama durum böyle değil.

Bütün ülkeler, Batı’nın ve ABD’nin gerilemesi üzerine yeni bir hesap kuruyor. Onların bıraktığı boşlukları, ülkeleri, coğrafyaları, güç alanlarını doldurmaya çalışıyor.

Çünkü; Batı’nın küresel saltanatının bittiğini, bir daha tek başına dünya düzeni kuramayacağını, “Amerikan Yüzyılı” için yola çıkanların Atlas Okyanusu’na dönmeye başladığını, kendi sınırlarına çekilmek zorunda kalacağını görüyor.

....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2023 çetin bir nihai hesaplaşma yılı olacak. “Bizim Türkiye’miz” mi “Onların Türkiye’si” mi? “İntikam ittifakı”na Batı desteği yeter mi? 27 Eylül 2021 | 1.064 Okunma O güç elinden zorla alındı! Batı, kendi kibrine yenildi. Jeopolitik deprem başladı. Biz kıtaların, iklimlerin rengi, kokusu, gücüyüz. 23 Eylül 2021 | 923 Okunma * Türkiye saldırgan öyle mi! Siz bu ülkeye işgal orduları çağırırsınız. * ABD’nin ne işi var Dedeağaç’ta? Hadi açık sırlarınızı konuşalım. Saçınızı başınızı yolacaksınız! 20 Eylül 2021 | 2.101 Okunma Türkiye Batı’yı tehdit mi ediyor? Dışarıdaki “cephe” nasıl çöktü? İçeride “U dönüşleri”ni bekleyin! 17 Eylül 2021 | 2.108 Okunma ABD’nin 21. yüzyılı neden 20 yılda bitti? İslâm’la savaş planı Batı’yı nasıl tüketti? Türkiye neden yükselişe geçti? 13 Eylül 2021 | 986 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar