ABD Fırat’ın Doğusunda PKK’ya İHA üssü kuruyor

ABD, Fırat’ın Doğu’sunda, Deyru’z-Zur (Deyrizor) bölgesinde “PKK’ya İHA üssü” kuruyor. Suudi Arabistan’da, Aramco tesislerini hedef alan, bütün bölgeyi savaşın eşiğine getiren saldırıdan sonra bu karar, Türkiye için ne anlama geliyor?

İHA üssü PKK için kuruluyorsa hedefi S. Arabistan veya İran olmayacak, doğrudan Türkiye olacaktır.

Binlerce TIR dolusu silah, binlerce kişilik PKK militan gücünün eğitimi, açık açık ülkemizin tehdit edilmesi, Ankara’yı meşgul etmeye dönük, ardı ardına masaya sürülen tiyatrodan sonra, şimdi de PKK’yı İHA’larla donatıyorlar.

ANKARA’YI VURMA HAZIRLIĞI MI? “ORMAN YAK” TALİMATI KİMDEN?

Peki, bu neyin hazırlığı? Ankara’yı vurma hazırlığı mı? Doğu ve Güney’deki şehirlerimizi vurma hazırlığı mı? Türkiye’nin en mahrem savunma alanlarını vurma hazırlığı mı?

Yoksa 15 Temmuz’da Meclis’i bombalayanlar gibi, milletimizin, tarihimizin sembollerini vurma hazırlığı mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye için artık “savunma siyaseti” dönemi kapanmıştır! 17 Ocak 2020 | 4.039 Okunma Peki, şimdi ne olacak? Trump’ın açıklaması krizi durduracak mı? 09 Ocak 2020 | 4.600 Okunma Trump, İran’ın gururunu kırdı, haysiyetiyle oynadı 07 Ocak 2020 | 7.146 Okunma Kasım Süleymani... Efsane mi, katil mi? 04 Ocak 2020 | 10.503 Okunma Tezkere onaylandı: Yüz sekiz yıl sonra yeniden Libya’dayız.. 03 Ocak 2020 | 3.894 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar