96 yıllık devlet zannettiler.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılını, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yıldönümünü dün, “yeni bir zafer ekleyerek”, Barış Pınarı Harekâtı’nın sevinciyle kutladık.

Kutladığımız sadece Cumhuriyet değildi, sadece 96 yıl değildi. Çünkü yüzyıllardan gelip yüzyıllara yöneldiğimiz bugünlerde her sembol, yeni bir anlam ifade ediyordu. Çünkü yeni bir yükseliş çağının kapılarını araladığımız günlerdeydik.

YÜZ YIL SONRABİR DİL, BİR RÜZGÂR, BİR UMUT..

Çünkü; yüz yıl önce coğrafyanın her köşesinde mücadele veren, ağıtlar yakan, yok olmakla yüz yüze bırakılan milletimiz, bugün coğrafyanın her köşesinde merhametiyle, gücüyle, öncülüğüyle derin izler bırakıyor, gelecek vadediyor.

Bir söz, bir dil, bir rüzgâr, bir umut inşa ediyor. Devletler değişiyor, rejimler değişiyor, siyasi anlayış ve kimlikler değişiyor ama bu milletin kaderi, siyasi genetiği, tarih inşa edici ve coğrafya biçimlendirici misyonu değişmiyordu.

SELÇUKLU OSMANLI OLUYOR,OSMANLI CUMHURİYET..VE DEVAM EDİYORDUK..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir tür Türkiye Baasçılığı, bir tür “Siyon” ayrıcalığı! 21 Kasım 2019 | 3.953 Okunma Kadife Devrim ve Arap Baharı bitti. Peki ya bu yeni dalga ne? 19 Kasım 2019 | 5.457 Okunma Skandal beklediler, olmadı. AB ile dövenler şimdi ABD silahı ile vuruyor. 16 Kasım 2019 | 4.331 Okunma Erdoğan-Trump zirvesinden ne çıktı? İçeride kimler hayal kırıklığı yaşadı? 15 Kasım 2019 | 6.404 Okunma Dünya tersine döndü! Trump: Darbeyi durdurun. 09 Kasım 2019 | 5.389 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum