31 Mart, CHP için tarihi bir hezimete dönüşebilir.

Evet, 31 Mart yerel seçimleri CHP için tarihsel bir çöküşe yol açabilir. Görülmemiş bir hezimetle sonuçlanabilir. Cumhuriyet’in kurucu partisi özelliğini ebediyen kaybettiğinin tescili olabilir. Merkeze oynayan...

Evet, 31 Mart yerel seçimleri CHP için tarihsel bir çöküşe yol açabilir. Görülmemiş bir hezimetle sonuçlanabilir. Cumhuriyet’in kurucu partisi özelliğini ebediyen kaybettiğinin tescili olabilir. Merkeze oynayan siyasal düşüncesinin tasfiyesi gibi bir sonuç ortaya çıkabilir.

Türkiye Cumhuriyeti aklını, devlet aklını, millet hassasiyetini kaybettiğinin, artık sadece bir marjinal cephe partisi olduğunun, HDP yerine ikame edildiğinin, Türkiye’nin milli aklı ve ana omurgası yerine çokuluslu cephede konumlandırıldığının ilânı olabilir.

Projenin ikinci ayağı: CHP artık Türkiye partisi değil

1 Nisan sabahı CHP savrulduğu o yerden bir daha asla çıkamayacaktır. Türkiye’yi, milleti, vatanı, yüzlerce yıllık siyasi aklı ve genetiği reddedip, bu ülkeyle hesabı olanların eline geçen, bu ülkenin siyasi tarih hesaplaşmasında yerli olanın dışına savrulup oradan Türkiye’yi vuran bir siyasi yönelişten söz ediyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına getirilmesi bir projeydi. CHP’yi Türkiye ekseninden çıkarma projesiydi. Şimdi bunun ikinci adımı atılıyor. 31 Mart yerel seçimleri bunun göstergesi olacak.

Eksen’den çıkarılan CHP’nin Türkiye için değil, Türkiye ile hesaplaşmasını izleyeceğiz. Bu ülkeye yabancılaşanların hatta onunla hesaplaşanların eline geçen CHP’nin, ülke ile mücadelesini göreceğiz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
* Trump’ın Golan çıkışı ve Kudüs. Siz iki Veliaht, sözünüz var mı? * Yüzlerce yıllık hesap görülecek, İstanbul bile masaya konulacak.. * Ama hesaplaşma nedir, “Beka” nedir biz biliriz.. 23 Mart 2019 | 5.693 Okunma O sadece bir ırkçı, İslâm ve Türk düşmanı değildi! Saldırı asla bireysel değildi, Katil de asla yalnız değildi..Ona Türkiye’yi hedef gösteren kim? Bizi Doğu’dan kuşatmaya çalışan kim? 21 Mart 2019 | 5.750 Okunma Çanakkale savunması, 104 yıl, 15 Temmuz savunması, 3 yıl.. 19 Mart 2019 | 5.909 Okunma * “Zulüm 1453’te başladı” diyenle “Viyana 1683” diyen aynıdır. * İstanbul’un Batısına geçmeyin diyenle, 15 Temmuz’da köprü kapatan aynıdır. * Yeni Zelanda’daki Cuma katliamı terör değildir.. * Bin yıllık hesaplaşmadır bu. Ve bin yıl daha bu topraklardayız! 16 Mart 2019 | 6.162 Okunma * Boeing üzerinden dünyalar savaşı. Mesele, sadece uçak kazası değil. * ABD’ye yönelik ‘karşı ekonomik savaş’ bu. Bir intikam girişimi.. * Küresel ticaret savaşında bir adım sonraya geçildi.. 14 Mart 2019 | 5.859 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum