-1915 Çanakkale Köprüsü, Türk Devletleri Teşkilatı. O harita, o kıtalar ülkesi! -Anadolu’dan bir kez daha. Yılmayanlar devam edecek.

1915 Çanakkale Köprüsünün son tabliyesi yerleştirilirken, yapılan şey sadece bir “hizmet” değildi. Evet, imardı, ticaretti, ekonomiydi, ulaşımdı, gururdu. Ama daha ötesi de vardı. Tarih inşa etme...

1915 Çanakkale Köprüsünün son tabliyesi yerleştirilirken, yapılan şey sadece bir “hizmet” değildi. Evet, imardı, ticaretti, ekonomiydi, ulaşımdı, gururdu.

Ama daha ötesi de vardı. Tarih inşa etme, coğrafya şekillendirme eksenli büyük düşüncenin bir adımı daha gerçeğe dönüşüyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan; geçmişin hafızası ile geleceğin imkânlarını birleştirip yeni bir dünya kurma yolunda çizilen zihin “harita”sının bir aşamasını daha gerçeğe dönüştürüyordu.

HEPSİ BİZE TEK BİR ŞEYİ ANLATIYOR. PEKİ, O NE? TAM OLARAK ANLADIK MI?

Kim, ne kadar engellemeye çalışırsa çalışsın, ne kadar kötülük yaparsa yapsın, ne kadar tehdit ederse etsin, Cumhurbaşkanı bu ülkeyi yeniden kuruyor, yükseliş dönemini sağlamlaştırıyor, dünyaya damgasını vuruyordu.

Bu yolda her adım ilmik ilmik işlenmiş, her hesap dikkatle planlanmış, zaman ayarları detaylı yapılmış, yüzyılların bilgeliği Erdoğan’ın iradesi ile birleşmişti.

Atılacak adımlar bir gün köprü, bir gün askeri operasyon, bir gün teknolojik sürpriz, bir gün insani dokunuş, bir gün Afrika, bir gün Ortadoğu, bir gün Orta Asya olmuştu…

Ama aslında hepsi bize tek bir şeyi anlatıyordu.

.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
- Dolar silahı ile darbe teşebbüsü yaşadık. - Tefeciler dışarıdan, muhalefet içeriden. - Cahillik, vatansızlık. İç işgalcilere dikkat! - Yine yenileceksiniz! 25 Kasım 2021 | 5.096 Okunma - “Siyasi terör”istler! ABD ve Avrupa’daki şu fiyatlara da bakın. - 2008’den beter bir kriz Batı’yı vuracak. Türkiye boyun eğmez! 22 Kasım 2021 | 1.909 Okunma - Bu iş artık iç siyaset değil. - Siyasi terör silahı ile ‘içeriden’ vuruyorlar. -Anadolu’nun kodları ile Batı cephesi çarpışıyor. 18 Kasım 2021 | 2.532 Okunma -1915 Çanakkale Köprüsü, Türk Devletleri Teşkilatı. O harita, o kıtalar ülkesi! -Anadolu’dan bir kez daha. Yılmayanlar devam edecek. 15 Kasım 2021 | 2.196 Okunma - ABD’nin Dedeağaç’taki askeri yığınağı ne için? - Batı Trakya Türkiye’ye saldırı üssü mü olacak? - Ölümcül sorular… 12 Kasım 2021 | 5.009 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar