15 Temmuz: Tarihi tersine çeviren, bin yılın mücadelesini birkaç saate sığdıran mucizedir!

Üç yıl önce bu ülkede, coğrafyayı sarsan, dünyayı şaşkına çeviren bir mucize yaşandı.

Siyasi tarihin kaydetmediği, birkaç saat içinde tarihi tersine çeviren, insanlığa olağanüstü örnekler sunan, güç haritalarını altüst eden, bütün ezberleri bozan bir mucize yaşandı.

Bin yıldır bu topraklarda; Anadolu’da, Mezopotamya’da, Balkanlar’da, Kafkaslar’da, Akdeniz’de, Karadeniz’de, Afrika kıyılarında, “biz”e ait coğrafyanın her karış toprağına sinen, unutturuldu sanılan o direniş ruhu bir anda patladı, bir gecede bin yıllık mücadele verildi.

O gece, ABD üzerinden, Avrupa üzerinden, bölgemizdeki bazı ülkeler üzerinden Türkiye’ye saldırı başlatıldı. Kırk yıldır sistem içinde beslenen Fetullahçı Terör Örgütü eliyle başlatılan şey Birinci Dünya Savaşı sonrası en ağır saldırıydı.

Darbe değil iç savaş planıydı. Müdahale değil Türkiye’yi tarih dışına itme girişimiydi. Sadece FETÖ değil, Batı bloku saldırıyordu. Hükümet değişimi değil, rejim değişimi değil, anavatanı parçalama, Trakya ile Anadolu’yu ayırma, ülkeyi birkaç parçaya bölme projesiydi.

ERDOĞAN’I DEVİRMEK, ÜLKEYİ PARÇALAMAK, İNFAZ LİSTELERİ, TOPLAMA KAMPLARI..

İlk amaç Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirmek, Marmaris’e gönderilen suikastçılar eliyle şehit etmek, devleti işlemez hale getirmek, etnik ve mezhep kimlikleri üzerinden iç savaş başlatıp milleti birbirine kırdırmak, Türkiye’yi Suriyeleştirmek ve paramparça etmekti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kanal İstanbul’a karşı çıkan, ‘Montrö Lobisi’ kimden talimat alıyor? 13 Aralık 2019 | 156 Okunma Türkiye Libya’ya asker gönderecek 11 Aralık 2019 | 6.355 Okunma 2008 ekonomik krizi aslında jeopolitik krizdi 10 Aralık 2019 | 4.871 Okunma Veysel İpekçi ve sandalyeye mahkum edilen millet, biz! 08 Aralık 2019 | 4.688 Okunma NATO Türkiye için birinci tehdit oldu. 04 Aralık 2019 | 4.601 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar