Şaraba tuz atmayı da söyleseniz ya…

Tartışmayı, isimlendirmeden kanaatlerimi söylemek istiyorum. FETÖ ile mücadelede Kanun Hükmündeki Kararnameler (KHK) yoluyla haksızlığa uğrayanlar olmuş mudur? Evet olmuştur. Müracaat edenler içinden 8 binden...

Tartışmayı, isimlendirmeden kanaatlerimi söylemek istiyorum.

FETÖ ile mücadelede Kanun Hükmündeki Kararnameler (KHK) yoluyla haksızlığa uğrayanlar olmuş mudur? Evet olmuştur. Müracaat edenler içinden 8 binden fazla kişinin başvurularının kabul edilmesi bile, haksızlığa uğrayanlar olduğunu anlatmaya yeter.

Ancak burada bir önemli nokta daha var. Demek ki kurulan komisyonlarda haksızlığa uğrayanların hakkını iade etmede titiz bir çaba var.

KHK üzerinden eleştiri getirenler, bu hüsn-ü niyeti görmezden geliyorlar.

Vicdan sahibi hiç kimse, “beter olsunlar, bunlara su bile vermeyeceksin” zalimliği ile hareket etmez, etmiyordur.

Varsa vicdansızlar, milletçe onları Allah’a havale ediyoruz. Mahkemeler yoluyla hak aramanın yolu da sonuna kadar kullanılmalıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ricası… 14 Kasım 2019 | 3.704 Okunma Şaraba tuz atmayı da söyleseniz ya… 09 Kasım 2019 | 3.363 Okunma İmamoğlu: Artık CHP’liler de rahatsız 07 Kasım 2019 | 4.613 Okunma Kılıçdaroğlu’nun hısım ve akrabaları… 02 Kasım 2019 | 3.056 Okunma CHP, İP ve SP liderleri bari siz görün… 31 Ekim 2019 | 6.123 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum