Şaraba tuz atmayı da söyleseniz ya…

Tartışmayı, isimlendirmeden kanaatlerimi söylemek istiyorum. FETÖ ile mücadelede Kanun Hükmündeki Kararnameler (KHK) yoluyla haksızlığa uğrayanlar olmuş mudur? Evet olmuştur. Müracaat edenler içinden 8 binden...

Tartışmayı, isimlendirmeden kanaatlerimi söylemek istiyorum.

FETÖ ile mücadelede Kanun Hükmündeki Kararnameler (KHK) yoluyla haksızlığa uğrayanlar olmuş mudur? Evet olmuştur. Müracaat edenler içinden 8 binden fazla kişinin başvurularının kabul edilmesi bile, haksızlığa uğrayanlar olduğunu anlatmaya yeter.

Ancak burada bir önemli nokta daha var. Demek ki kurulan komisyonlarda haksızlığa uğrayanların hakkını iade etmede titiz bir çaba var.

KHK üzerinden eleştiri getirenler, bu hüsn-ü niyeti görmezden geliyorlar.

Vicdan sahibi hiç kimse, “beter olsunlar, bunlara su bile vermeyeceksin” zalimliği ile hareket etmez, etmiyordur.

Varsa vicdansızlar, milletçe onları Allah’a havale ediyoruz. Mahkemeler yoluyla hak aramanın yolu da sonuna kadar kullanılmalıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aha, hilafeti de AK Parti mi kaldırdı? 19 Eylül 2020 | 439 Okunma FETÖ'cülük denilince kahkaha atmışlar… 17 Eylül 2020 | 1.458 Okunma CHP'ye bak, Macron'a ne diyor? 12 Eylül 2020 | 2.469 Okunma Demirtaş'la kahvaltı, iyi bir fırsat… 10 Eylül 2020 | 3.213 Okunma Vaziyeti nasıl görüyorsunuz? 05 Eylül 2020 | 2.887 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum