FETÖ elebaşı ölürse 6'lı masada ne olur?

Star Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce'nin bugünkü (07.07.2022)''FETÖ elebaşı ölürse 6'lı masada ne olur?'' başlıklı yazısı.

2023 seçimlerinin, muhalefet için bir yıkım olacağının 6'lı masadakiler elbette farkında.

Şu anda bütün maharetlerini, yaşadıkları tedirginliği, endişeyi örtbas etmek için gösteriyorlar.

Ellerinde, kendilerine avantaj sağlayacak hiçbir proje yok. Şikâyetçi oldukları hiçbir konuda, "bizim çözüm teklifimiz şudur" diye bir şey dedikleri yok...

Toplanıp toplanıp dağılıyorlar, havanda su dövüyorlar, bir aday da belirleyemiyorlar. Neden bir isim telaffuz edemiyorlar, o konuda da ikna edici bir izah yapamıyorlar.

Evet, kimdir bu beklenen "beyaz atlı prens"?

Hem kendinden çok şey bekleniyor, hem de hemen yıpranır diye korkuyorlar?

Bir de şundan korkuyorlar, bulacağımız aday, ya bizi dinlemez de Anayasal yetkilerini kullanmaya kalkarsa.

Ya şapa otururlarsa.

Avara kasnak gibi boşa dönüyor, tek bir şey söylüyorlar; "bu iktidar artık Türkiye'yi yönetemiyor, hemen sandık gelsin, Erdoğan gitsin..."

Bunun için de ekonomik krizlerden, kaostan medet umuyorlar.

Topluma bir umut vaat etmiyorlar. Yaptıkları sadece felâket tellallığı.

Birkaç hafta önce enflasyon, döviz kurundaki yükselmeler, hayat pahalılığı ekseninde epey bir umutlandılar.

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı iyileştirmeler, işçi, memur, emekliyi rahatlatan kararlar yüzünden, moral bozukluğu içindeler.

Ne hazin bir karakter zaafı yaşıyorlar.

Toplum sevinirken bunlar üzülüyor.

Devlet savunma sanayine altın çağ yaşatıyor, bunlar PKK'yı perişan eden SİHA'ları, vesayet ağalarının "beyaz röno"larına benzetiyorlar.

Devlet, Suriye ve Irak sınırlarının güvenliği için PKK'ya karşı tarihin en büyük operasyonlarını yapıyor, bunlar silahlı kuvvetlere destek veremiyor. Hatta Kılıçdaroğlu "şunlar bize mi düşman, onlar mı bize saldıracak" diye abuk sabuk konuşuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tehlike bitmedi; o askerlere çekilin emrini kim verdi? 13 Ağustos 2022 | 3.233 Okunma 6'lı masa kaos işaretini verdi 11 Ağustos 2022 | 2.916 Okunma Soçi Zirvesi: Türkiye ayağa kalktı bir kere… 06 Ağustos 2022 | 1.908 Okunma İmamoğlu, bir el omzuna dokunduğu gün kaybetti 04 Ağustos 2022 | 4.504 Okunma Kılıçdaroğlu, Öcalan'dan randevu talep edecek mi? 30 Temmuz 2022 | 764 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar