Sonun başlangıcının kararı

Uluslararası Ceza Mahkemesi, aylar süren çalışmasının sonucunda tutuklama kararlarını açıkladı. Ceza Mahkemesi Savcısı, Siyonist İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Savunma Bakanı Yoav...

Uluslararası Ceza Mahkemesi, aylar süren çalışmasının sonucunda tutuklama kararlarını açıkladı. Ceza Mahkemesi Savcısı, Siyonist İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant'ın tutuklanmasını istedi.

Kurulduğu andan itibaren bir soykırım devleti olan İsrail'in eli kanlı siyasetçilerinin bu zamana kadar yargılanmaması başlı başına uluslararası sistemin acziyetini gösterir.

Dahası bu karar, İsrail'in devlet terörünü hemen sona erdirmeyecek. Ayrıca Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcısı, eli kanlı İsrailli katiller ile işgale karşı koyan Hamas liderlerini aynı kefeye koyarak uluslararası sistemi çok kızdırmamaya çalıştığını da gösterdi.


Bugün niyetim içinizi karartmak değil. Uluslararası Ceza Mahkemesi Savcısı'nın İsrailli katillere yönelik kararı her şeye rağmen oldukça önemli bir karardır.
Kararın neden önemli olduğunu anlamak için birkaç örneği hatırlamamız iyi olur.
Önce Uluslararası Ceza Mahkemesi açısından bu kararın neden...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’dan İtalya’da diplomasi dersi 15 Haziran 2024 | 136 Okunma Ankara-Madrid ilişkilerinde yeni dönem 14 Haziran 2024 | 66 Okunma Vicdani ve tutarlı duruş 13 Haziran 2024 | 1.142 Okunma Arif olmayan, maarifi ne bilsin? 12 Haziran 2024 | 1.549 Okunma ‘Yabancı ajan’ kanunu 31 Mayıs 2024 | 1.289 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar